Odkąd pojawił się internet, coraz mniej korzystaliśmy z naszych książek kucharskich. O wiele wygodniejsze i bardziej funkcjonalne jest korzystanie z sieci do wyszukiwania przepisów, składników, technik i wszystkiego, co chcemy poznać. Kto wie, co mamy w tych książkach kucharskich! Mimo że nadal czerpiemy z nich inspirację, czują się znacznie mniej funkcjonalni (tzn. Można je wyszukiwać) niż nasze zaufane zasoby żywności w Internecie.

Ale co, jeśli książki kucharskie zostały zindeksowane i przeszukiwane online? Co by było, gdybyś miał wirtualną półkę z wszystkimi książkami kucharskimi, które można wyszukiwać i zawierały odnośniki do składników i słów kluczowych? Cóż, to wszystko zmienia. Poznaj Eat Your Books.

Pomysł Eat Your Books (EYB) jest prosty. Witryna posiada bibliotekę ponad 15 000 książek kucharskich, z których całkowicie zaindeksowano około 900. Nie odtwarzają one rzeczywistych przepisów lub tekstu na stronie, ale stworzyły ogromną bibliotekę metadanych na temat tych książek kucharskich. Możesz szukać, na przykład, przepisów na kurczaki, a one będą wyświetlać tytuły książek kucharskich i nazw receptur w tych książkach kucharskich, które zawierają kurczaka. Kliknij na przepis, a zobaczysz pełną listę składników (której możesz użyć do utworzenia listy zakupów).

Użytkownicy EYB osobiście wybierają podręczniki kucharskie z ogromnej biblioteki indeksowanych książek kucharskich i umieszczają je na własnej wirtualnej półce. Następnie mogą przeszukiwać tylko te książki, które posiadają.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to niesamowita usługa dla kucharzy – zwłaszcza kucharzy, którzy posiadają wiele książek kucharskich. W tych książkach znajdują się skarby, które nie są replikowane online. Uważamy, że ta usługa indeksowania może pomóc nam uzyskać znacznie więcej z naszych własnych książek.

Projekt witryny jest piękny i czysty oraz dość łatwy w nawigacji. Jest kilka rzeczy, które chcielibyśmy być nieco bardziej przejrzyste (pomocny byłby duży przycisk “Dodaj nową książkę kucharską”). Proces znajdowania i dodawania książek do naszej własnej półki nie jest tak intuicyjny, jak nam się wydaje.

Drobne pomruki na bok, ale ilość danych zawartych w EYB jest oszałamiająca, a ich strona jest prawdziwym prezentem dla wielu kucharzy. Korzystanie z usługi kosztuje 25 USD rocznie lub możesz dokupić dożywotnie członkostwo za 50 USD. Całkiem tanie, jak sądzimy, na wieczny indeks wszystkich naszych książek kucharskich.

Czy odwiedziłeś już Eat Your Books??

• Sprawdź to! Zjedz swoje książki

Korekta: Początkowo stwierdziliśmy, że EYB zindeksował 15 000 książek. To nie jest poprawne. EYB ma bibliotekę 15 000 książek, ale zaindeksowało około 900 z nich. Oni stale dodają więcej książek i mają nadzieję, że ostatecznie zindeksują wszystkie 15 000 tych tytułów (i wszystkie 3,6 miliona przepisów!).

Związane z: Kuchnia Tech: Organizuj przepisy za pomocą Czytnika Google

(Zdjęcia: Eat Your Books)