W tym czasie w zeszłym roku zacząłem pisać zabawną książkę kucharską – książkę na dni i wieczory, kiedy zbieramy się, aby zjeść razem.

Wiele osób w świecie wydawniczym uważa, że ​​zabawa jest zmęczonym tematem, ale myślę, że musimy tylko przemyśleć to określenie. Napisanie tej książki było świetną okazją, aby to zrobić. Był to nie tylko wyczerpujący sposób na zbieranie niektórych z moich ulubionych potraw, ale także zmuszenie mnie do zastanowienia się, co to naprawdę znaczy bawić.

Może to słowo jest problemem. “Zabawne” brzmi groźnie, wielkie domowe wydarzenie, na które trzeba się przygotować. Ale dla mnie zbieranie ludzi do jedzenia to nie jest coś, co robię w weekendy z pasującymi serwetkami – robię to każdego dnia, kiedy gotuję dla siebie i mojej rodziny. W większości przypadków jest to głęboka propozycja, by pielęgnować ciała i dusze ludzi, i osobiście żałuję, że nie podzielił się słowem, które również opisuje frywolne rzeczy w telewizji.

Zabawne dla mnie jest naprawdę całe doświadczenie posiłku; od zakupów, po muzykę, którą gracie, kiedy posiekacie cebulę, po to, by móc powiedzieć swoim gościom, którzy wyhodowali tę marchewkę lub ten kawałek mięsa (lub wspólnie zastanawiać się, skąd to wszystko pochodzi), do podstępnej gry szarady po deserze . Właśnie to widzę w mojej głowie, gdy słyszę słowo “zabawny”.

Interakcja społeczna, która otacza posiłek, karmi duszę; opowiadamy historie i szukamy rady, śmiejemy się i płaczemy, uczymy się i uczymy, a czasami nawet zakochujemy się w rąbaniu bloków i stołów obiadowych.

Więc kiedy myślisz o “zabawie” w kontekście gotowania, o czym myślisz? A jeśli obraz, który pojawi się jako pierwszy, to zaplanowana kolacja z kartami lokalnymi i stresującym dniem gotowania, czy mogę przekonać Cię inaczej??

Jeśli gromadzimy się, aby jeść codziennie, rozrywką jest życie, a większość czasu życia jest dość zabawna.

Więcej informacji o mojej książce: Good Food To Share: Przepisy na rozrywkę z rodziną i przyjaciółmi autor: Sara Kate Gillingham-Ryan (Weldon-Owen), Williams-Sonoma lub pre-order z Amazon

(Zdjęcia: Ray Kachatorian z Dobre jedzenie do dzielenia się)