Na początku tego roku TSA opublikowała zaktualizowaną listę produktów spożywczych, które można i nie można wprowadzić poprzez ochronę portów lotniczych. Oczywiście wszyscy wiemy, że pokarmy stałe są w porządku, podczas gdy wszystko, co jest płynem lub żelem, musi wynosić 3,4 uncji lub mniej. Wszystko większe i będzie musiało iść do torby w kratkę – albo do śmieci.

Pełna lista yays i nays była dość przewidywalna. Oto co jest verboten: wino, alkohol, piwo; kremowe upady i pasty do smarowania; sos; dżemy i galaretki; sos do sałatki; salsa, sos i zupa; Oliwa i ocet; i jogurt.

Na liście zatwierdzonych pozycji znajdują się ciasto i ciasto; banany, jabłka i pomarańcze; cukierki i guma; mięso; batoniki granola, precle i chipsy; ciasteczka, ciastka i ciastka. Ponadto kanapki, cheeseburgery, krojone owoce i twardy ser są dozwolone, jeśli są opakowane lub w pojemniku.

Wydaje się całkiem proste, prawda? Cóż, jest jedna rzecz, o której możesz nie wiedzieć, że możesz przejść przez TSA. Nie mówię o indyku – chociaż odpowiedź na to pytanie brzmi tak, tak, możesz przywieźć indyka do samolotu.

(Źródło zdjęcia: Danielle Blundell)

Zaskakujący produkt żywnościowy, który został zatwierdzony przez TSA

Mówię o lodzie lub, bardziej ogólnie, o mrożonych cieczach. Być może nie zaskoczy to tak bardzo, jak nas zaskoczyło. Lód jest solidny, możesz powiedzieć. I będziesz miał rację. Jest i dlatego można go zabezpieczyć na lotnisku, chociaż istnieją (oczywiście) pewne zastrzeżenia.

  • Musi być zamrożone stałe. “Jeśli zamrożone ciecze są częściowo roztopione, roztopione lub mają ciecz na dnie pojemnika, muszą spełniać wymagania płynów 3-1-1.”
  • Jeśli zamrożona żywność jest pakowana w lód lub opakowania z lodu, lód lub lód muszą być również zamrożone. “Jeśli lód lub okłady z lodu są częściowo stopione i mają ciecz na dnie pojemnika, nie będą one dozwolone.”
  • Produkty mrożone w bagażu podręcznym (lub w worku) mogą być pakowane w suchy lód. “FAA ogranicza Cię do pięciu funtów suchego lodu, które są odpowiednio zapakowane (paczka jest wentylowana).”

Tak więc, technicznie rzecz biorąc, można zabrać ze sobą butelkę wody, pod warunkiem, że jest całkowicie zamrożona – co, biorąc pod uwagę linie bezpieczeństwa, może być trudne. Można również, na przykład, spakować jajka na twardo w lód, a następnie zalać wodą stopioną tuż przed zabezpieczeniem.

Jaka jest najdziwniejsza rzecz, jaką przeprowadziłeś przez ochronę na lotnisku?