Pieczone buraki są podstawą naszego domu. Podobnie jak w przypadku większości prażonych warzyw, są one na tyle proste, że mogę je umieścić w piekarniku i zapomnieć o nich, i są na tyle wszechstronne, że trafiają do sałatek, dipów, potraw z ziaren, a nawet kanapek. Ale kiedy nadszedł czas na letni grill, zaczęłam oglądać wiele przepisów na świętowanie grillowanych buraków. I wymówka, by spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, jest czymś, co naprawdę mogę dostać za tymi dniami.

To, co należy wiedzieć o grilowaniu buraków, to taka sama metoda, jak przy pieczeniu (innymi słowy: tutaj jest bardzo mało krzywej uczenia się!). Oblewamy je odrobiną oliwy z oliwek, zawijamy w foliowy woreczek i wkładamy do grilla do miękkości, zwykle około 20 minut lub więcej.

W tym momencie wielu kucharzy pozwoli im ostygnąć w dotyku, pokroić i ponownie naoliwić każdy z nich i umieścić je z powrotem na grillu, aby uzyskać te ładne znaki. Będą mieć głębokie zadymienie, którego typowe prażone buraki nie mają, i można je zrobić w tym samym czasie, gdy grillujesz inne rzeczy – po prostu daj im swój mały kawałek nieruchomości na grillu.

Czy próbowałeś kiedyś grillować buraki??

Zainspiruj się receptą:

  • Grilled Beets with Dilled Cucumbers – Martha Stewart
  • Sałatka z buraków z grilla z migdałami i suszonymi żurawinami – jedna zielona planeta
  • Sałatka z grilla z buraków – Kimberly Hasselbrink dla The Etsy Blog
  • Grillowane buraki z kozim serem i orzechami włoskimi – The Food Network
  • Grillowany Burak i Hummus Nadziewane Pita – Naturalnie Ella

(Zdjęcia: Martha Stewart)