Joel Domreis z firmy Courier Coffee Roasters w Portland w stanie Oregon ma biznes, któremu zazdrościmy. Wypieka kawę ostrożnie w małych partiach, a następnie dostarcza ją na rowerze do kilku wybranych klientów.

Jak ktoś może dostać się do pieczenia kawy i dostarczać ją za pomocą specjalnie wykonanego roweru? Poprosiliśmy Joela o kilka pytań za pośrednictwem poczty elektronicznej – czytaj dalej, a także wskazówki, gdzie można znaleźć swoją kawę.

Jak dostałeś się do palenia kawy?
Przez długi czas chciałem zaangażować się w produkcję kawy dla ludzi, ponieważ uważam to za ogromny punkt węzłowy. Kawa to punkt zwrotny, a pieczenie to najmocniejszy najbardziej bezpośredni sposób, w jaki mógłbym wziąć udział w kawie. Zacząłem wychodzić na kawę, gdy byłem młodszy i zawsze czułem, że kultura i naprawdę wszystko, co idzie w parze z rytuałem, częścią społeczną, wspólnotą, przestrzenią w czasie, zaczyna się koniec, by być naprawdę niesamowitym. Kawa jest częścią drogi, sposobem i rzeczą dla mnie. Trudno nie dość daleko w to wejść.

Pijam tylko kawę i pracuję, żeby podać kawę innym. Prażenie odkryłem, że podstawą jest po prostu sprzedaż kawy z całych ziaren lub wypijanie napojów. Można wziąć nieprażoną fasolę, ale wyprodukować coś zupełnie innego od kogoś innego, palącego to samo. Prażenie jest tak naprawdę rozwojem tego, co myślimy o piciu jako kawy. A także, z kim czerpiesz swoją kawę, staje się ważna, co przekłada się na moją motywację do pieczenia kawy.

Jaki jest twój ulubiony sposób parzenia kawy w domu??
Moim ulubionym sposobem parzenia kawy w domu jest porcelanowa stożek Melitta i szwajcarski złoty filtr. Zagotuj kelnera i przelej go na ziemię około 2,5-3 min. Grinduję używając szlifierki solis maestro plus stożkowy zadzior.

Niedawno zakochaliśmy się w Aeropress – czy kiedykolwiek próbowałeś?
Mam aeropress, moi przyjaciele to uwielbiają. Wygląda śmiesznie.

Czy możemy kupić kawę ze swojej strony internetowej?
Moja kawa nie jest dostępna online – coś o dostarczaniu do tych w zasięgu rowerowej.

Dzięki Joel!

Jeśli jesteś w pobliżu Portland, możesz znaleźć kawę Joela w kilku lokalnych restauracjach, w tym Half and Half Cafe i Little Red Bike Cafe. Sprawdź oba te blogi; Blog Little Red Bike Cafe to świetne spojrzenie na wzloty, upadki i opowieści o założeniu nowej kawiarni.

(Zdjęcia: Bike Portland)