Weekend z okazji Dnia Matki wydaje się szczególnie dobry, by powtórzyć popularne pytanie od naszych czytelników: “Mój przyjaciel właśnie urodziła dziecko – jaki rodzaj posiłku powinienem wziąć? Moja przyjaciółka właśnie wczoraj w nocy urodziła swoje pierwsze dziecko, więc to pytanie też jest w mojej głowie. Tak więc ucieszyłem się, widząc ten wspaniały artykuł autorstwa Deena Prichep Oregonian, pełen porad, porad i dobrych pomysłów na odżywianie nowych matek i ich rodzin.

Ta praca przeprowadza wywiady z kilkoma mamami, pytając ich, co było pomocne, a co nie, w tych wczesnych posiłkach zaraz po urodzeniu dziecka. Wiele wskazówek jest nam znanych: Jednoręki pokarm do jedzenia podczas karmienia jest świetny i nie zapominaj o innych dzieciach w rodzinie i ich smakach.

Wszyscy naprawdę podkreślają jednak, że rzeczy powinny być łatwy na nowej mamie. Prawdopodobnie nie ma czasu ani energii emocjonalnej na gotowanie dodatkowych potraw bocznych ani na przepakowywanie żywności do zamrażarki. Uczyń wszystko super łatwym!

Przeczytaj cały artykuł: Dostawy obiadowe pomagają w odżywianiu nowych mam Portland Oregonian

Czy masz jakieś wypróbowane i prawdziwe wskazówki lub posiłki, które chcesz zabrać do nowej matki? Moim osobistym faworytem jest duża tuba domowego ciasta na ciasteczka, zapakowana do zamrażarki.

Więcej o Gotowaniu dla nowych mam
• W sprawie gotowania dla nowej mamy i taty
• Meals for New Moms: Zrób obiad!
• Jakie jedzenie powinienem przynieść (na odległość!) Do nowej mamy?
• Czy znasz dobrą stronę internetową do koordynowania posiłków?

(Zdjęcia: Sara Kate Gillingham-Ryan, Beth Nakamura / The Oregonian)