W tym roku robisz swoje puree z dyni? (Jest to łatwe i smaczniejsze niż w puszkach, w mojej skromnej opinii). Oto jedna praktyczna wskazówka do pieczenia dyń: Pieczeń dyni w całości, przynajmniej część drogi.

Jeśli kiedykolwiek wycinałeś dyni, szczególnie duży okaz, wiesz, że może to być trudne. Musisz uważać na swoje ręce i używać swojego największego noża. Tak, pie dynie są mniejsze i łatwiejsze w obsłudze niż duże Jack-o-Lampiony, ale wciąż – zawsze boję się trochę moich cyfr.

Tak było, dopóki nie dowiedziałem się, że o wiele łatwiej jest po prostu wrzucić całą dyszę prosto do piekarnika. Oto moje trzy małe piekielne dynie, wrzucone prosto do mojego gorącego piekarnika. Nawet nie zawracałem sobie głowy odcięciem łodyg.

Po około 45 minutach dynie będą na tyle miękkie, że łatwo się otworzą. (Po prostu uważaj na uciekającą parę). Rozetnij je, zeskrob ziarna i smycze i odłóż oczyszczone połówki do piekarnika na blasze do pieczenia. Piec przez kolejne 30 minut lub do momentu, aż miąższ będzie łatwo zeskrobany z muszli.

Czy w tym roku robisz puree z dyni ze świeżych dyń? Jakieś specjalne plany na to? (Poza ciastem, oczywiście.)

Związane z: Jak: Zrobić dyniowym puree

(Zdjęcie: Faith Durand)