Możesz mieć absolutnie najlepsze menu i wszystko może wyjść dobrze, ale jeśli czas jest wyłączony w dniu imprezy, może zostawić cię niepotrzebnie zestresowanego i nie móc cieszyć się wieczorem. Co robić? Oto kilka wskazówek dotyczących zarządzania czasem i dostarczania wszystkiego do stołu bez zbytniego stresu.

W tym tygodniu mieliśmy prośbę od czytelnika, który uwielbia urządzać przyjęcia na kolację, ale po kilku godzinach naciska się po pracy, by wszystko zebrać razem. Mogę odnosić się; nawet gdy mam cały dzień na przygotowanie się na przyjęcie, często czuję się ścigany przez cały dzień i pozwalam sobie tylko na relaks, gdy dzwoni dzwonek do drzwi. Zdaję sobie sprawę, że to pokonuje cel gości na miły, przyjemny wieczór.

Myśląc o tym pytaniu czytelnika, nie mogłem nie wspomnieć, jak ostatnio w Food52, Amanda Hesser pisała o tym, że zacznie organizować więcej weekendowych przyjęć, kronikę planowania, czasu i serwowania posiłku. Hesser pisze o swojej ostatniej imprezie i o tym, jak uporządkowała tydzień, od zakupu kwiatów, aż po ciasto. Zadzwoniłem do znajomych, aby poprosić ich o wskazówki. Zapytałem nawet moją mamę. Oto co odkryłem:

• Tydzień wcześniej: Dla was wszystkich z małymi dziećmi, Hesser ma świetną sugestię, aby posiłki dla dzieci przez cały tydzień naraz w poniedziałek lub wtorek. W ten sposób nie zastanawiasz się, jak nakarmić swoją rodzinę, a także pod koniec tygodnia przygotowujesz się do wyżywienia domu pełnego przyjaciół.

• Kilka dni wcześniej: Moja mama sugeruje, aby upewnić się, że wejście i podwórko są w porządku na kilka dni przed imprezą. Jest to dla mnie zbyt zorganizowane, ale przypuszczam, że podlewanie roślin to dobry pomysł – dla tych z was, którzy mają nawet rośliny do podlewania. Hesser sugeruje, aby sosy sałatkowe i ciasta lub ciasta były przechowywane w lodówce przez kilka dni i nie trzeba myśleć o tym kroku w dniu, w którym zaoszczędzimy sporo stresu. Jeśli chcesz zamówić jakiekolwiek kawałki mięsa lub specjalnej żywności, nadszedł czas, aby to zrobić.

• Dzień wcześniej: Kup dzisiaj kwiaty i wino. Upewniam się również, że mam wystarczająco dużo lodu pod ręką i zaczynam robić to jak szalone. Ponieważ jestem takim wizualnym człowiekiem, lubię wyrabiać talerze i serwować tace dzień wcześniej, więc mogę zacząć zastanawiać się, jak wszystko ułożyłem na stole. Uważam, że to zbyt gorączkowe, aby poradzić sobie z tym w dniu imprezy. Powierzchownie, myślę przez to, co chcę nosić i wrzucać ładunek prania w razie potrzeby.

• Dzień imprezy: Dzień imprezy rezerwuję na przygotowanie jedzenia. Prosty i prosty. Załatwię też kwiaty. Zawsze zaczynam wcześnie i przygotowuję wszystko, co mogę rano, więc późne popołudnie i wieczór są tak spokojne, jak to tylko możliwe.

Jakie wskazówki masz na temat zarządzania czasem w czasie zabawy?

Związane z: Menu imprezy: wiosenny piknik w kolorze różowym i zielonym

Jego Tydzień prośby czytelnika w The Kitchn! Ten post został zgłoszony przez HBINGHAM14.

(Zdjęcie: Flying House)