Nienawidzę odpadów kuchennych. Jestem dziewczyną, która będzie jadła to samo na kolację trzy noce z rzędu, aby uniknąć konieczności wyrzucania jej. Więc możesz sobie wyobrazić, jak bardzo nie lubię wyrzucać pół miseczki mrożenia, która pozostaje po recepturze.

Teraz zwykłe mrożenie sera kremowego jest wystarczająco złe, ale bardziej skomplikowany kresz wydaje się jeszcze gorszy. Czas, wysiłek i niekończąca się whisky weszły w to drugie, a po prostu rzucenie, łamie mi serce. To przyszło mi do głowy w zeszłym tygodniu po tym, jak upiekłam ciasto i miałam resztkę kremu mlecznego. Rozmawiałem z kilkoma moimi przyjaciółmi z cukierników, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Konsensus wydaje się taki, że jeśli nie masz czegoś do wypieku od razu, w którym możesz użyć buttercream, powinieneś go zamrozić. Zgadza się: nie rzucaj tego kremu! Pozostanie dobrze w lodówce przez 4-5 dni. Można też umieścić go w hermetycznym pojemniku i zamrozić do 3 miesięcy. Gdy będziesz gotowy do użycia, wyjmij z zamrażarki i wstaw do lodówki na noc, aby się roztopiły. Zanim zmrożysz ciasto, pozwól, aby śmietanka osiągnęła temperaturę pokojową i dobrze się nim pomieszaj, zanim ją ułożysz.

Kiedy rozmawiałem z ciotką drugiego dnia przez telefon, wspomniałem o tym, a ona powiedziała, że ​​zawsze trzyma pojemnik z kawą w zamrażarce na wypadek, gdyby jej potrzebowała. Choć nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek posunęłam się tak daleko w dążeniu do przygotowania ciasta, cieszę się, gdy dowiem się, że maślak już nigdy nie zostanie zmarnowany w naszym domu.

Związane z: French Buttercream: Jaka jest różnica?

(Zdjęcie: członek Flickr JamieAnne licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons)