Około miesiąc temu miałem okazję wędrować w bazie Mt Hood w stanie Oregon z grupą cenionych blogerów kulinarnych i doktora Johna Kallasa, eksperta od dzikiego jedzenia. Zanurzamy się w szczegółach tego, co Matka Natura może zapewnić, gdy wiesz, czego szukać.

Czy wiesz dużo o tym, co możesz zjeść z lokalnej piwnicy? Oto popołudnie spędzone na żerowaniu, a potem ucztowaniu, na pysznej obfitości lasu.

Dr John Kallas, autor Jadalne dzikie rośliny: dzikie pokarmy z Dirt to Plate, poprowadził wycieczkę u podnóża góry Mt. Hood, około godziny jazdy od Portland w Oregonie. Wyjaśnił grupie zajmującej się blogiem o żywności, której byłem częścią, chociaż jesień nie jest idealnym czasem na żerowanie (wiosna jest wtedy, gdy rośliny są delikatne i smaczniejsze), nadal moglibyśmy odkryć smaczne opcje, które las ma do zaoferowania. Towarzyszyli nam także szefowie kuchni z pobliskiego hotelu, The Timberline Lodge, którzy mieli gotować z niektórymi potrawami, które znaleźliśmy podczas naszego pobytu w lesie..

Odwiedź Dr. Kallas: Wild Food Adventures

Dr Kallas wyjaśnił pięć podstawowych zasad, które każdy zbieracz musi przestrzegać, aby zachować bezpieczeństwo i satysfakcję.

5 wskazówek dotyczących żerowania jadalnego

1. Nigdy nie zgaduj w roślinach, które będziesz jadł. Zawsze dokładnie wiesz, jakie rośliny wkładasz do swojego systemu. Może to zabrzmieć prymitywnie, ale ma kluczowe znaczenie dla przetrwania podczas jedzenia roślin poza zakresem naszego okna produkcyjnego. Niektóre rośliny jadalne rosną obok siebie, z których jedno jest idealnie smaczne i nieszkodliwe, a drugie jest najbardziej śmiercionośną rośliną w Ameryce Północnej. Jako początkujący zbieracz, zaleca, aby zaopatrzyć się w żywność za pomocą eksperta, aby najpierw zrozumieć rośliny w twojej okolicy.

2. Wiele roślin jadalnych, takich jak dzikie warzywa i paproci skrzypu, może stać się bardziej smaczne i mniej gorzkie przy gotowaniu. W rzeczywistości te jadalne mogą być postrzegane jako przysmak, z krótkim oknem na ich znalezienie i gotowanie z nimi w domu.

3. Dzikie edible mogą przynieść nowe podniebienia i rozbudzić wiele zmysłów. Próbowaliśmy dziko pikantnego imbiru, Indian Paintbrush, fireweed, gładkiego żółtego fiołka i mojego ulubionego, thimbleberries. Każda roślina była wyjątkowa w swojej nowości i subtelnej znajomości. Jako jedzący łączymy kropki i próbujemy powiązać nieznane smaki z tymi, które są nam bliskie – nie mogłem się powstrzymać przed opadnięciem do tyły, przypominając malinę, ale z bardziej tropikalnymi, kwiatowymi nutami i wyraźną kwasowością, która sprawiła, że ​​jestem puckerem!

4. Nigdy nie jedz czerwonych bananów, jednej z najbardziej trujących roślin w Ameryce Północnej. Czerwony to symbol natury “Zatrzymaj się tam!” Dobrze wiedzieć.

5. Poznanie lokalnych dzikich roślin jadalnych dotyczy przetrwania. Jako dziecko John interesował się kulturą rdzennych Amerykanów i ich odpowiednimi metodami życia w odniesieniu do zamieszkałej ziemi. Po latach podróży i nauki, John odkrył świat roślin na wyciągnięcie ręki, pozostawiając je dzikim i nieuprawianym. Wiele z nich jest bardzo aromatycznych i pożywnych; po prostu nie ma ich w sklepach spożywczych. Uzbrojony w niewielką wiedzę, doświadczenie w pracy z przewodnikiem i szczegółową książką, możesz cieszyć się naturą, jeśli odważysz się otworzyć oczy na nowe składniki.

Sprawdź książkę Johna: Jadalne dzikie rośliny: Wild Foods From Dirt to Plate, 16,49 USD w Amazon

Związane z: Foraging Resources: książki, strony internetowe i organizacje

(Informacje na temat tego posta zostały zebrane podczas podróży prasowej sponsorowanej przez Travel Oregon. Wszystkie opinie i opinie wyrażone w tym poście są osobistymi poglądami autora.)

(Zdjęcia: Leela Cyd Ross)