Harris Teeter podpisał kontrakt z otwarciem sklepu o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych na placu Constitution Square w dzielnicy NoMa (North of Massachusetts Ave.) w DC. Ale pomimo kilku raportów, które twierdzą, że będą pierwszymi w dzielnicy, gdy zostaną otwarte w 2010 lub 2011 roku, istnieją jeszcze dwie inne lokalizacje, które mają zostać otwarte na jakiś czas … i nie ma kości.

Robiliśmy zakupy w tej sieci North Carolina w college’u i byliśmy wielkimi fanami. Sklepy są duże, czyste i mają dobrze wyedytowane działy winiarskie. HT ma już kilka sklepów na przedmieściach DC. Czy DC wreszcie uzyska ekskluzywną alternatywę dla Safewaya?

Plotki zaczęły się w 2004 roku, kiedy zaczęło się buzz o budowie Harris Teeter na Kapitolu. W 2005 r. “Washington Post” donosi o lokalizacji Adams Morgan, a trzy lata później, blogi zaczęły ogłaszać, że otwarcie jest nieuchronne. Ustawiono go na ostatni miesiąc, a miasto nawet zmieniło wzorce ruchu, aby przygotować się na tłumy.

Zgadnij co? Wciąż nie ma Teeter. Teraz są wiadomości o sklepie NoMa, który będzie częścią mieszanej przebudowy dzielnicy. Budowa rozpoczyna się w tym miesiącu.

Być może sklep NoMa ma płynniejszą żeglugę, ponieważ rewitalizuje zaniedbany obszar, podczas gdy inne sklepy były przeciwne opozycji ze strony ustalonych sąsiadów (w Adams Morgan trwała walka o sklep sprzedający alkohol)?

Słyszymy, że tego lata powinny otworzyć się sklepy Capitol Hill i Adams Morgan.

Każdy mieszkaniec DC ma ostatnią miarkę?

(Zdjęcie: Harris Teeter)