Która kuchnia króluje?!

Być może nie jesteśmy w stanie walczyć z Bobby’m Flayerem nad mątwą, ale my myśleć jesteśmy grą o wyzywanie naszego sąsiada obok steku z flanki!

Ostatnio słyszeliśmy o wielu tego rodzaju imprezach z okazji Iron Chef, inspirowanych serią Food Network i FujiTV. Miłośnicy kuchni kulinarnej tworzą danie używając tego samego składnika, a goście imprezowi stają się sędziami. Co za świetny pomysł!

Chcesz rzucić własną? Oto jak!

Gospodarz wybiera tajny składnik i wybiera kilku szczęśliwych przyjaciół, aby stali się żelaznymi szefami kuchni na wieczór. Goście proszeni są o przybycie w trakcie gotowania lub po smaku i ustalenia zwycięzcy.

Oto kilka wersji, o których słyszeliśmy:

Wersja Potluka

Tajny składnik zostaje ujawniony wcześniej (często rano na przyjęciu), a każdy kucharz przychodzi na imprezę z przygotowanym już daniem.

Wersja Supermarket Sweep

Gospodarz i kucharze montują w sklepie spożywczym. Tajny składnik zostaje ujawniony, ustalono limit czasu i pieniędzy, a kucharze szaleją.

Kucharze wracają do domu, aby przygotować danie i muszą przyjść na imprezę w określonym czasie. Słyszeliśmy również o ludziach z tego samego sąsiedztwa, którzy wspólnie hostują i otwierają swoje kuchnie dla kucharzy.

Wersja Iron Chef

Jeśli kuchnia gospodarza jest wystarczająco duża (a gospodarz jest wystarczająco hojny!), Gospodarz wstępnie kupuje tajny składnik i wszelkie możliwe składniki uzupełniające. Kucharze zbierają się w domu gospodarza, tajny składnik zostaje ujawniony, a gospodarz otwiera kuchnię i spiżarnię na gotowanie chaosu.

Te zawody mogą być tak wyluzowane lub tak intensywne, jak tylko chcesz, oczywiście! Fajnie byłoby zdobyć trofeum od zwycięzcy do zwycięzcy lub zdobyć karty dla gości do wypełnienia.

Czy ktoś gościł lub brał udział w przyjęciu z okazji Iron Chef ?! Powiedz nam o tym wszystko!

Allez Cuisine!

Związane z: Strony tematyczne i Pie Społeczności

(Image Credit: Food Network)