Nie jest to temat, który jest często omawiany – i nie jest to sytuacja, w której każdy z nas prawdopodobnie się znajdzie. Ale jeśli lubisz gotować i lubisz czytać o małych, ostrych ustawieniach kuchennych, ten artykuł jest zwycięzcą…

The Los Angeles Times profile kilku różnych szefów kuchni, którzy gotują w prywatnych wagonach. Pomysł na prywatny samochód szynowy jest dla nas wystarczająco obcy; te ekskluzywne luksusowe samochody są zazwyczaj wynajmowane (przez osoby o większym dochodzie rozporządzalnym, niż mamy) i przyczepiane do większego pociągu Amtrak.

Historie są świetne. Jeden kucharz nie mógł zrozumieć, dlaczego ciasto nie uniesie się, dopóki nie wyjrzy przez okno i nie zorientuje się, że pociąg przejeżdża przez wyjątkowo wysoką wysokość Przełęczy Donner. Inny ma zapamiętane miejsca w niektórych utworach, które są szczególnie szorstkie i służy tylko lub przygotowuje solidne, nierozpuszczalne dania w tamtych czasach.

Aha, i żadne głębokie smażenie nie było dozwolone w szkolnych kuchniach.

Przeczytaj artykuł: Szefowie kuchni utrzymują jakość na torze, od Los Angeles Times

Bardzo podobało nam się także, że szefowie kuchni uzupełniali trasy, zazwyczaj polegając na tym, co lokalne, a co sezon gotować dla swoich podróżnych.

Czy ktoś kiedykolwiek jadł w ozdobnym wagonie? Albo po prostu zapytamy, gotowany w jednym?

Związane z: Pięć małych kuchni z tego starego domu

(Zdj .: Los Angeles Times)