Zużycie kawy rośnie na całym świecie. W rzeczywistości zapotrzebowanie na kawę przypisuje się dwóm czynnikom: milenialsi chlują więcej java, a kolejne kraje przyjmują kofeinę.

“Zapotrzebowanie na kawę jest wysokie i rośnie o około 1,5 procent rocznie”, mówi Carlos Mera Arzeno, analityk giełdowy z Rabobank International w Londynie. The Washington Post.

Ale nie wszystkie kraje spożywają kawę w jednakowy sposób. Badania przeprowadzone przez NPD i CREST odkryły ciekawe trendy dotyczące spożycia kawy na całym świecie.

Na przykład kraje takie jak USA i Kanada są duże w przypadku kawy typu “grab-and-go”, ponieważ prawie połowa wszystkich zamówień na kawę to zamówienia na wynos. Tymczasem, gdy narody takie jak Japonia i Korea Południowa stają się coraz bardziej zachodnie, ich konsumpcja kawy rośnie. Potem jest Europa – narody południowoeuropejskie (takie jak Hiszpania i Włochy) rzadziej zamawiają kawę na wynos.

Liderami zamówień na kawę na wynos są Japonia, USA i Kanada. W pierwszej trójce następują: Australia, Niemcy, Francja, Rosja, Brazylia i Chiny. Dwa ostatnie kraje z pierwszej 12 to Hiszpania i Włochy, które stanowią 3 procent całkowitego światowego zużycia. Należy jednak zauważyć, że bez danych per capita populacja nie jest brana pod uwagę.

Oto nadzieja, że ​​jest wystarczająco dużo soku z fasoli dla wszystkich na świecie.

Więcej o kawie

  • 5 sposobów, aby przestać wydawać tyle pieniędzy na kawę
  • 8 rzeczy, o których twój barista życzy ci wiedzieć o kawie
  • Czy kawa jest dla ciebie naprawdę dobra?