(Źródło zdjęcia: Allrecipes)

Wszyscy wiedzą, że Święto Dziękczynienia dotyczy wyłącznie dań z boku. Ludzie lubią się zastanawiać nad tym, jak gotują indyka i czy będzie wystarczająco soczysty i czy nie bla bla bla, ale ptak nie ma szans w rzędzie, gdy są zużyte tłuczone ziemniaki, sos żurawinowy i zapiekanka z zielonej fasoli.

Zapomnijmy o ptaku na sekundę i porozmawiajmy o tym, jakie strony masz w tym roku na Wielki Dzień. Czy idziesz z klasykami? Czy lubisz zwroty akcji na znane przepisy? Jeśli chodzi o najpopularniejszy przepis na zapiekankę z zielonego groszku na Pintereście, może tak być Popatrz Znajomy, ale to nic innego. Wypróbowałeś ten przepis?

Najbardziej popularna receptura zapiekanek z zielonej fasoli pochodzi od Allrecipes. Zostało to zaoszczędzone ponad 48 000 razy na platformie społecznościowej tylko w tym roku. Na stronie internetowej Allrecipe znajduje się ponad 2000 recenzji receptury i ma ona ocenę cztery i pół gwiazdki. Przepis został opracowany przez Amy Barry, która opisuje danie jako “znacznie lepsze niż standardowa zupa grzybowa i francuska wersja smażonej cebuli”.

Zobacz na Pinterest: Zapiekanka z zielonej fasoli babci od Allrecipes

A Barry ma rację, przepis odstaje dość daleko od standardowej receptury, którą znasz i kochasz. Aby przygotować zapiekankę z zielonej fasoli, podgrzejesz dużą patelnię z masłem. Następnie dodajemy mąkę, sól, cukier, cebulę i śmietanę, a następnie zieloną fasolę. Przenieś miksturę do naczynia żaroodpornego, a następnie upiecz z serem i bułką tartą.

Więcej przepisów na zapiekanki z zielonej fasoli

  • Jak zrobić klasyczną zapiekankę z zielonej fasoli
  • Nowoczesna zapiekanka z zielonej fasoli
  • 5 świeżych alternatyw dla zapiekanki z zielonej fasoli

Czy wypróbowałeś tę zapiekankę z zielonego fasoli od Allrecipes? Czy masz lepszy przepis na udostępnianie? Daj nam znać w komentarzach!