W styczniu ubiegłego roku Kitchn głęboko zanurzył się w diecie ketogenicznej. Dieta wysokotłuszczowa stawia ludzi w stanie ketozy, gdzie ich ciała spalają tłuszcz zamiast węglowodanów. Zasadniczo zjadasz dużo więcej tłuszczu – jak ser, boczek i masło – i ograniczasz spożycie węglowodanów (tutaj jest lista tego, co możesz i czego nie możesz jeść dokładnie). Choć styl życia zdecydowanie nie jest dla wszystkich, zyskuje na popularności – szczególnie na Pinterest.

Według raportu Pintereta o Holi-YAY 2017, liczba wyszukiwań świątecznych receptur przyjaznych keto wzrosła o 4460% w stosunku do roku. To jest olbrzymi tylko o jeden rok, a tylko w tym roku będzie większy. Więc kiedy ludzie szukają przepisów na keto, czego dokładnie szukają? Okazuje się, że najpopularniejszą recepturą keto na Pintereście jest ta dla włoskich sub-rolek o niskiej zawartości węglowodanów od Our Paleo Life. Zostało zapisane 300 000 razy.

(Image credit: Our Paleo Life)

Przerwijmy ten przepis, ponieważ muszę przyznać, że wygląda to dość dziwacznie. Podstawą przepisu jest garść wędlin: salami, mortadela, sopressata i pepperoni. Przed nałożeniem cienkiej warstwy majonezu układasz różne rodzaje mięsa. Następnie dodajesz trochę provolonu do mięs wraz z sałatą i pożądanymi dodatkami. Na koniec całość rzucasz i przebijasz wykałaczką, aby się nie rozpadła.

Zobacz na Pinterest: Włoskie Sub-Roll-upy z Naszego Paleo Life

Mam mniejszy problem z ilością tłuszczu w tym przepisie (to jest kwestia keto, prawda?), A także większym problemem z tym, że nazywają to kanapką. Nie, kanapka musi mieć chleb. Przypomina mi to najbardziej popularny “kanapkowy” przepis, który zamieściliśmy w zeszłym roku, czyli kilka ogórków z mięsem w środku. Interpretacje dietetyczne (takie jak ciasteczka z czarnej fasoli) zawsze będą mnie niszczyły w niewłaściwy sposób.

Co myślisz? Czy to jest “kanapka”? Zrobisz to?

Pyszne przepisy Keto z Kitchn

  • 7 sposobów na zjedzenie śniadania o niskiej zawartości węglowodanów w Keto
  • 7 sposobów na zjedzenie niskotłuszczowego lunchu z Keto
  • 7 sposobów na zjedzenie kolacji z kaszanką o niskiej zawartości węglowodanów