(Źródło: @ thepioneerwoman / Instagram)

Ree Drummond, znana także jako Pioneer Woman, założyła w 2006 r. Blog o przejściu “od dziewczyny z miasta do wiejskiej żony” i ludzie to pokochali. W ostatnim dziesięcioleciu zmieniła swoją kuchnię “przyjazną dla kowbojów” i super-powiązaną osobistość w imperium o wartości wielu milionów dolarów. Ma wiele najlepiej sprzedających się książek kucharskich, czasopismo drukowane, które wyprzedało swój pierwszy numer, wyposażenie domu i akcesoria do gotowania, a ona jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w Food Network. Ma nawet własną linię dżinsów. I okazuje się, że oprócz tego jest jedną z największych właścicieli ziemskich w Stanach Zjednoczonych.

Wszyscy wiedzieli, że Pioneer Woman jest całkiem niezła. Oprócz imperium medialnego należy do rodziny bardzo udanych ranczerów bydła z Oklahomy. Mimo to zaskoczyło to wielu ludzi, gdy w raporcie dotyczącym ziemi wydano roczną listę 100 największych właścicieli ziemskich w Ameryce, a na niej była Pionierka..

Według Grub Street, rodzina Drummonda posiada 433,000 akrów w Oklahomie. To więcej niż całe Oklahoma City i ponad połowa wielkości Rhode Island. To sprawia, że ​​są 23. największymi właścicielami ziemskimi w USA, z większą liczbą gospodarstw niż liczba 25, Jeff Bezos, ale mniej niż amerykański właściciel ziemski, Ted Turner.

Rodzina Drummonda od czterech pokoleń prowadzi hodowlę w Oklahomie. Oprócz pieniędzy pochodzących od hodowców bydła i koni, głównym źródłem dochodów jest rząd USA. Według Daily Mail, rejestry gruntów pokazują, że amerykańskie Biuro Gospodarki Gruntami zapłaciło im 23,9 miliona dolarów od grudnia 2006 roku, aby “wspierać ochronę zwierząt”, umożliwiając dzikim koniom i burrosom wędrowanie po ich ziemi. Stado dzikich koni z pewnością robi cudowny widok z kuchennego okna, prawda??

Pocieszające jest to, że nawet jeden z największych właścicieli ziemskich w dalszym ciągu ma obsesję na punkcie łatwych przepisów kucharskich, tak jak reszta z nas..