Po obejrzeniu przemiłej wiadomości Faith o tym, jak zrobić syrop klonowy “Taffy” Mały dom w Big Woods, Byłem zmuszony wyciągnąć moją poobijaną kopię Książka kucharska małego domu i porów nad recepturami w środku. Jeśli, tak jak ja, regularnie czytasz serię Little House’a tak samo dla pysznego jedzenia, jak i opowiadań, ta książka kucharska jest obowiązkowa.

Zaskakująca liczba fanów Little House jest nieświadoma tej książki kucharskiej, która została pieczołowicie zbadana i napisana przez Barbarę M. Walker (i zilustrowana przez Gartha Williamsa – yay!) I opublikowana w 1989 roku. Książka była w druku przez około dziesięć lat , ale został ponownie wydany w ostatnich latach, prawdopodobnie ze względu na rosnące zainteresowanie ludzi tradycyjną, staromodną kuchnią.

Walker wykonała bohaterską robotę, przygotowując ponad 100 przepisów z tej serii i interpretując je dla nowoczesnej kuchni, ale jej poświęcenie temu tematowi naprawdę świeci w rozdziałach wstępnych książki, które dotyczą tak samo antropologii społecznej, jak i jedzenia. . (Chociaż tak naprawdę, czy te dwa przedmioty nie są zawsze ściśle powiązane?)

Walker zwraca uwagę na to, jak bardzo książki Little House koncentrują się na jedzeniu: znalezieniu go, zachowaniu go, przechowywaniu, gotowaniu, jedzeniu … oraz w trudnych warunkach Długa zima, skończyło się to. Zauważa, że ​​jedzenie pojawia się w opowieściach Laury Ingalls, ponieważ nawet w szczęśliwszych czasach rzadko było dość. Zapaleni fani będą wspominać różnorodne i obfite posiłki, z których korzystali mieszkańcy Ingallses Mały dom w Big Woods, pierwsza książka z serii. Po tym, jak rodzina przeniosła się na zachód i opracowała pół-koczowniczą dietę osadników preriowych – dietę składającą się w dużej mierze z mąki kukurydzianej, chudej dziczyzny i dzikich owoców – te pierwsze dni obfitości stały się niczym więcej niż nostalgicznymi wspomnieniami.

Ale co z przepisami? Nie próbowałem ich wszystkich, ale pierwszą próbą, którą przed laty próbowałem, była smażona cebula jabłek (od Chłopak z farmy). Służyłem jako danie śniadaniowe i było to świetne uzupełnienie smażonych ziemniaków. (Ostrzeżenie: To zdecydowanie nie jest lekki posiłek, ale pamiętajcie, że Wildersowie byli rodziną rolniczą, więc to była dobra taryfa z kijów na żeberka, aby ogrzać was przez prace przed świtem przy minusowej pogodzie.) może znaleźć inne odmiany tego dania w Internecie, ale pozwól mi doradzić, aby zachować skórki na jabłkach, ponieważ w przeciwnym razie zaczynają się rozpadać.

Pyszny przepis na pudding również był zwycięzcą, choć nie był zbyt pośpieszny. Hasty pudding to po prostu syrop klonowy słodzony (można również użyć miodu lub melasy) zapiekany budyń, który wykorzystuje mąkę kukurydzianą jako główny składnik. Czas przygotowania nie był zbyt uciążliwy, ale pieczenie trwa około dwóch godzin. Wyniki były warte czekania. Podawałem moje ciepłe i świeże z lodami waniliowymi, ale było też smaczne następnego dnia rano zjedzone na zimno z jogurtem.

Oczywiście nie mogłem nie spróbuj przepisu z fasolki po bretońsku, ponieważ fasolka po bretońsku jest tak duża w powieściach. Te wyszły bardzo dobrze, aż do złotobrązowej skorupy, którą Laura z miłością opisuje.

Hardcorowi twórcy pieczywa wśród was będą szczęśliwi, wiedząc, że w tej książce jest wiele przepisów na chleb, od brunatnego chleba Boston, przez żyta i ukochany na zakwasie Ma Ingallsa.

Teraz, kiedy ożywiłem tę książkę z moich półek, jest tak wiele przepisów, których wciąż pragnę spróbować: kulki z rybami z dorsza, zbieracze kukurydzy, ocet, prawdziwy eggnog … Mogę iść dalej. Czy próbowałeś któregokolwiek z tych lub innych wczesnych dań z osadników? Chciałbym usłyszeć twoje myśli.

  • Kup książkę kucharską The Little House, 9,99 USD w sklepie Amazon

Związane z: Jakie są Twoje ulubione książki ze zdjęciami dzieci o jedzeniu?

(Zdjęcie: Harper Collins)