Jako twarz Food Network od ponad dekady, Guy Fieri dąży do przyciągnięcia uwagi wszędzie, gdzie się pojawi. Ale w minionym lipcu i sierpniu bardzo cicho podszedł do grilla, gotując dla tysięcy pierwszych ratowników i ewakuowanych w wyniku pożaru Carr w Północnej Kalifornii.

“Mamy umiejętność żywienia ludzi, aw pewnym momencie jest to najważniejsza rzecz” – mówi Guy Fieri w niedawnym wywiadzie dla Food Beast.

Zobacz ten post na Instagramie

Szef kuchni James z @sheraton_redding zwiększył masę z sałatką z makaronu i sałatką coleslaw na 1000 osób na lunch i na kolejną 1000 wieczorem. Prawdziwa oferta!!

Post udostępniony przez Guya Fieri (@guyfieri)

“To smutne widzieć taką tragedię, ale pięknie jest zobaczyć, z jakiego kraju pochodzimy i jak bardzo nasi sąsiedzi i członkowie społeczności rosną”, mówi Fieri w wywiadzie, który dotyczył nowej koncepcji przetargu na smażone kurczęta, Chicken Guy !, jego spuścizna z Food Network i nie tylko.

Fieri znajdował się w dolinie Napa, kiedy rozpoczął się Carr Fire, który stał się siódmym najbardziej niszczycielskim ogniem w historii Kalifornii. Pojechał do Redding z synem i przyjaciółmi, aby ugotować z pomocą organizacji pomocy w grach Operation BBQ Relief i non profit organizacji José Andrés, World Central Kitchen, dostarczając ponad 1000 posiłków dwa razy dziennie potrzebującym.

“Mieliśmy prawdziwą mieszankę ludzi, którzy wspólnie gromadzą ludzi potrzebujących” – mówi Fieri. “Nie tylko strażacy, ludzie w schronach ratunkowych, którzy mieli po prostu masło orzechowe i galaretowate kanapki, chodziło o opiekę nad moimi braćmi i siostrami, i pomaganie ludziom”.

Zobacz ten post na Instagramie

@tylerwoodbury @hunterfieri Ci dwaj faceci byli niesamowici. Bez pytań, pełnej szybkości i całkowitego zaangażowania w pomoc i wyżywienie potrzebującym. Bardzo dumni z nich!

Post udostępniony przez Guya Fieri (@guyfieri)

Fieri nie pierwszy raz pomógł w katastrofie naturalnej i nie będzie ostatnią. Fieri ugotował w centrum ewakuacyjnym w Santa Rosa w październiku zeszłego roku, kiedy wraz z rodziną ewakuowano go z domu, gdy zbliżały się pożary, a po przejściu huraganu Maria przekazał jedzenie do pracy Andrésa i World Central Kitchen w Puerto Rico.

“José i ja regularnie rozmawiamy o tym, jak zamierzamy dalej działać i nadal wspierać i pomagać potrzebującym” – mówi Fieri.

Przeczytaj cały wywiad: Guy Fieri dzieli się niektórymi poruszającymi historiami od karmienia ofiar Carr’a i strażaków od Bestii Żywności