Ile razy podjadałeś na winogrona lub wiśnie podczas oczekiwania w kasie w sklepie spożywczym? Chodzi mi o to, że te czereśnie tylko błagają cię, żebyś wepchnął je do ust (a następnie wykonałeś strzał z dalekiego zasięgu, celując w dół do kosza na śmieci rzeźnika).

Ale zanim wciągniesz garść owoców w środek Alei 7 – i nie osądzamy ciebie – pomyśl tylko, co może być na tych niemytych winogronach i wiśniach.

Environmental Working Group wydała coroczny “Shopper’s Guide to Pesticides in Produce” i teraz to wszystko, o czym możemy pomyśleć. Poradnik na temat EWG jest zwieńczony osławioną “Dirty Dozen”, owocami i warzywami, w których odkryto najwięcej pozostałości pestycydów, a drugi rok z rzędu truskawki uznano za najbrudniejsze z Dirty. Według EWG, jedna trzecia wszystkich konwencjonalne truskawki testowany miał ślad 10 lub więcej pestycydów.

Pozostałe 11 pozycji na liście to ci sami przestępcy, co w ubiegłym roku, choć są w nieco innej kolejności.

  • Nektarynki
  • Jabłka
  • Winogrona
  • Brzoskwinie
  • Wiśnie
  • Gruszki
  • Pomidory
  • Seler
  • Ziemniaki
  • Słodka papryka

Natomiast grupa “Czysta Piętnastka” – żywność bez pozostałości pestycydów lub ich śladowe ślady – zawierała awokado, słodką kukurydzę, ananasy, kapustę, cebulę, mrożony groszek, papaję, szparagi, mango, bakłażany, melony spadziowe , kiwi, kantalupa, kalafior i brokuły.

EWG opiera swoje raporty na rocznym programie danych pestycydów amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (PDP), i pomimo lekko niepokojących ustaleń, USDA mówi, że “amerykańskie zaopatrzenie w żywność jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie” i że 99% Żywność, którą przetestowała, zawierała poziomy pozostałości pestycydów, które były znacznie poniżej tolerancji uznanych przez Agencję Ochrony Środowiska za bezpieczne. Prawie jedna czwarta przetestowanych produktów (23%) nie zawierała żadnych pozostałości pestycydów.

The EWG mówi, że nawet dokładne mycie twoich produktów nie zawsze usuwa wszystkie pozostałości pestycydów i zachęca konsumentów do rozważenia ekologicznych wersji swoich “najbrudniejszych” przestępców.

Ale tworzenie grup poparcia jest zasadniczo podobne Weź obie listy i daj się nabrać, EWG. “W świetle dzisiejszej listy” brudnych tuzinów “oba raporty rządowe [z USDA i EPA] są dobrą wiadomością dla konsumentów i pokazują, że twierdzenia autora” listy “na temat pozostałości i” brudnych “produktów są bezpodstawne, nieobsługiwane i, w Faktem jest, że może to zaszkodzić zdrowiu publicznemu, aby poprawić dietę Amerykanów “, powiedziała w oświadczeniu Teresa Thorne, dyrektor wykonawczy Sojuszu na rzecz Żywności i Rolnictwa..

Bez względu na to, po której jesteś stronie, może po prostu nie jedz tych winogron, dopóki nie dasz im prania.