(Źródło: Cado / Facebook)

Niewiele rzeczy pogarsza moich wegańskich przyjaciół tak samo jak wtedy, gdy na imprezie jest smaczne wegańskie jedzenie, ale jest tak dobrze, że nie-weganie wpadają w pośpiechu i jedzą to wszystko na samym początku, pozostawiając tylko kiepskie pizze i kiełbaski z tyłu w bufecie . Obawiam się, że znowu się z nimi stanie, ponieważ są zrobione nowe wegańskie lody awokado, a moje nie-wegańskie jaźń absolutnie umiera, aby to wypróbować.

To nie pierwszy raz, kiedy awokado zostało zamienione w lody. Rick Bayless ma receptę na bezalkoholowe lody z awokado i zawiera tequilę. Ale te ekologiczne lody z awokado o nazwie Cado są pakowane w kartoniki z pintami i można je kupić w sekcji zamrażarki, bez konieczności szykowania się do przepisywania lub do czyszczenia awokado.

Cado jest zrobione z bazy puréed awokado, które jest następnie mieszane z innymi składnikami, aby stworzyć różne smaki linii. W tej chwili Cado jest w czekoladzie, miętowej czekoladzie i cytrynie. Według Rafinerii29, Cado planuje także wprowadzenie solonego karmelu, wanilii, chipa java i wiśniowego Amaretto w przyszłości.

Zjadłbym to, nawet gdyby smakował jak awokado, ale założycielka firmy Meghan Dowd zapewnia wszystkich, że tak nie jest. Baza z awokado nadaje lodom bogatą, kremową konsystencję, ale nie smakuje jak zamarznięty guacamole.

Post udostępniony przez Cado Avocado Ice Cream (@cadoicecream) on

“Używamy awokado jako naszej bazy do stworzenia bogatej i kremowej konsystencji pełnej zdrowego dla serca, jednonienasyconego tłuszczu” – mówi strona internetowa. “Ale nie martw się, nie smakuje jak awokado!”

Cado jest dobre dla wegan i osób cierpiących na alergie na orzechy, ponieważ jest wolne od produktów mlecznych i nie zawiera orzechów ani soi. Jest także doskonały dla tych z nas, którzy naprawdę lubią awokado. Wiesz, jak ja.

“Chcemy, aby wszyscy jedli lody z awokado”, powiedział POPSUGAR. “Jeśli masz zamiar jeść lody, może być smaczne i pożywne, a Cado to najlepsze z nich.”

Cado jest dostępne w Whole Foods i innych sklepach w całym kraju. Możesz wyszukać kod pocztowy na stronie Cado, aby znaleźć go na sprzedaż w Twojej okolicy.

Czy spróbowałbyś wegańskich lodów z awokado??