(Image credit: Little Spice Jar)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Szorty są na nas, co oznacza, że ​​są szparagi i rzodkiewki oraz cała masa wiosennych produktów, które ja powinien chcesz jeść teraz. Czekamy całą zimę na coś, co wydaje się trochę bardziej świeże, prawda?

Jako pisarze żywności i redaktorzy mamy tendencję do pisania o jedzeniu sezonowo, ale kiedy zobaczyłem ten przepis na pomidor czosnkowy z masłem pieczonym z słoika Little Spice, rzuciłem to wszystko na bok, ponieważ wygląda jak wymarzony obiad. Poważnie, nie mogę przestać patrzeć na zdjęcia, które towarzyszą temu przepisowi i planować mój atak.

Kurczak w serze? Och, tak piekło. Pomidory poza sezonem, które są pieczone w garku octu balsamicznego i oliwy z oliwek? dawaj!

Ten przepis jest również cudem. Na początek marynacie kurczaka z dodatkiem przypraw włoskich, płatków papryki czerwonej, czosnku i oliwy z oliwek. Następnie po prostu umieść pomidory czereśniowe, ocet balsamiczny, miód, czosnek, masło i bazylię w naczyniu do pieczenia. Kładziesz marynowany kurczak na wierzchu i pieczemy przez około 20 minut. Następnie dodajemy ser i pieczemy, dopóki nie będzie trochę meltyku.

Sytuacja pomidorowo-balsamiczna zmienia się w rodzaj “sosu” według Little Spice Jar, co oznacza, że ​​danie jest idealne do serwowania nad komosami lub z dużą ilością chrupiącego chleba do zanurzania.

Zdobądź przepis: Masło czosnkowe Pomidorowy upieczony kurczak z mozzarellą z słoika Little Spice

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Więcej smacznych przepisów na kurczaka z Kitchn

  • Kremowy kurczak z parmezanu
  • Kurczak miodowy Harissa i ciecierzyca
  • Slow Cooker Creamy French Mustard Chicken
  • Cytrynowe Tymianek Kurczak Uda
  • Łatwy kurczak z dodatkiem moreli

Jaki jest twój ulubiony przepis z kurczakiem w tej chwili?