(Źródło zdjęcia: @oohowater)

Plastikowe butelki na wodę są marnotrawstwem zasobów i niszczą środowisko. Jednak wraz ze wzrostem zużycia wody butelkowanej, zrównoważony rozwój staje się poważnym problemem. Teraz, firma zajmująca się zrównoważonym pakowaniem stworzyła kroplę wody, która eliminuje potrzebę stosowania plastiku.

Londyńskie Skipping Rocks Lab wprowadziło swoją innowację, nazwaną Ooho, w 2014 roku, ale dopiero teraz staje się wirusowe. Koncepcja jest prosta: spakuj wodę w 100 procentach materiałów biodegradowalnych pochodzenia roślinnego. Bańka wodna to w zasadzie jadalna galaretowata kula z membraną wykonaną z chlorku wapnia i alg brązowych, która zatrzymuje wodę zawartą w niej.

Wykonano ją za pomocą techniki zwanej spherification, która została stworzona przez Unilever w latach 50. XX wieku i stała się popularna przez hiszpańskiego szefa kuchni Ferrana Adrià. W przeszłości sfefryfikacja została wykorzystana do stworzenia fałszywego kawioru i pęcherzyków soku stosowanych w herbacie z bąbelkami.

Post udostępniony przez Ooho! (@oohowater) na

“To także praca inżynieryjna, aby była wystarczająco odporna, ale nie można jej dusić”, mówi Reuterowi Rodrigo García González, założyciel laboratorium Skipping Rocks Lab. “Pracujemy również nad tworzeniem podwójnych warstw, więc możesz je oderwać, jeśli masz je w kieszeni, możesz je po prostu obrać i zjeść w środku.”

To, jak ludzie decydują się na konsumpcję bańki, to ich wybór: mogą spożyć całą rzecz lub ugryźć ją, aby zassać wodę. Jedzenie paczki jest opcją, ale ponieważ jest biodegradowalne – rozpada się w ciągu czterech do sześciu tygodni – pozbycie się jej nie szkodzi środowisku.

W tym czasie wprowadzono “butelkę wody” Ooho, werdykt konsumenta był niejasny. “Nie wszystkie reakcje były pozytywne” – powiedział González w czasopiśmie Smithsonian w 2014 roku. “Niektórzy twierdzą, że [butelki] są jak implanty piersi lub meduzy”.

Ale w ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło. Konsumenci są bardziej otwarci na próbowanie nowych rzeczy – zwłaszcza w związku z pojawieniem się wirusowych filmów o jedzeniu – i angażują się w nowatorskie doznania kulinarne. Dodatkowo, firma szuka sposobu, w jaki obudowa może być używana do zastrzyków alkoholowych.

“Oczywiście, ludzie widzą te małe okrągłe bąbelki i po prostu myślą” strzały “. Tak więc to na pewno coś, na co patrzymy”, mówi Reuterowi Lise Honsinger, dyrektor ds. Operacyjnych / dyrektor finansowy laboratorium Skaczących skał. “Mamy kapsułkowany alkohol, chcemy go udoskonalić, i mam nadzieję, że będzie to Jägerbomb przyszłości.”

Firma przekroczyła swoje cele crowdfundingowe w wysokości 400 000 funtów i ma nadzieję wykorzystać te pieniądze, aby zdobyć nową maszynę, która może stworzyć sto tysięcy Oohosa dziennie. Produkt będzie dostępny na wybranych rynkach tego lata.