The New York Times poszerza horyzonty mięsa już dziś, wprowadzając jedne z najlepszych okazji w supermarketach. Szefowie kuchni serwują niezbyt eleganckie kawałki jagnięciny w formie elegancko brzmiących “T-bones”. Zachęcamy cię do wypróbowania nowych kawałków mięsa i kto wie? Może jakaś talia wołowiny jest w twojej przyszłości…

Autor książki Czasy artykuł, Jane Sigal, podniosła kawałek chrupiącej wołowiny w jej lokalnym supermarkecie. Deckle to jedno określenie warstwy mięsa na żeberkach krów, a Sigal twierdzi, że jest “delikatny i soczysty”, gdy jest duszony. Cytuje szefa kuchni Gabrielle Hamilton z Prune, jednej z naszych ulubionych restauracji w Nowym Jorku, która mówi: “Niski krój to belle kuli”. Jej punkt: nie tylko te cięcia są tanie; mają więcej smaku.

Poruszanie się po tym nowym morzu tanich cięć może być jednak mylące. Jagnięcina T-kości to naprawdę kotlety z jagnięciny; Talia może być mylona ze stekiem ze spódnicy. Przyjazny rzeźnik jest niemal konieczny, aby powiedzieć, co dokładnie kupujesz, ponieważ różne kawałki stają się modne i zaczynają pojawiać się z nieznanymi imionami.

Ale ten artykuł był dobry, aby wyprowadzić nas z naszej strefy komfortu. A przepisy, takie jak marynowane triceps z wołowiną i schab pieczony ze szparagami, brzmią pysznie.

Przeczytaj artykuł: Może być tanie, ale jest również smaczne, od The New York Times

Pokrewne tanie pokrycia mięsa z Kitchn:
• Przewodnik po wołowinie: tanie wskazówki i przewodnik kulinarny
• Pomyśl o warknięciu tanich kawałków mięsa i warzyw, zbyt
• Co gotować z tanich kawałków mięsa
• Mniej mięsa, więcej smaków: wieprzowina

(Zdjęcie: członek Flickr Sung Sook, licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons)