Czy masz coś na drinki? Popijałeś ostatnio modny koktajl dymny, taki, który idzie sposób poza dymem szkockiej i na nowe terytorium? Koktajle wędzone to fajna zabawa w domu, odkryłem niedawno i tak, zawierają prawdziwy dym, i tak, to tylko najlepsza sztuczka z imprezą. Oto, jak wygląda wędzony koktajl…

To mój przyjaciel Chris, który prowadzi blog “Man Made DIY”. W zeszłym roku przekazałem broń palną, którą recenzowałem chwilę, przekazując ją Chrisowi, który, jak wiedziałem, użyłby go znacznie lepiej niż ja. Cóż, nie zawiodłem się. Razem z żoną przyjechali na kolację, na przystawkę i napoje, a Chris ustawił swoje dymiące laboratorium koktajlowe na kuchennej wyspie. Zmierzył i wlał napój do szklanej butelki, a potem zaczęła się zabawa. 

Zapalił wióry drzewne w Palarni i tylko na ułamek sekundy wylał pachnący dym do butelki. Widzisz wszystkie białe rzeczy w butelce? Tak, dym. Potrząsnął nim (wszyscy na zmianę), a potem wylał nasze zadymione Old-Fashioneds. Poważnie głęboki i dymny, jak ogień z drewna i burbona w szklance. Jeśli smoky to twoja sprawa (lub, jeśli o to chodzi, triki partyjne), to musisz spróbować. 

Chris napisał świetny post na temat Man Made DIY z kilkoma wskazówkami na temat przygotowywania wędzonych koktajli takich jak te, z alternatywnymi metodami dla palacza. 

Czytać  Jak: Zrób swój własny DIY wędzone koktajle w Man Made DIY

Czy wędzone koktajle należą do Twoich ulubionych napojów? Czy kiedykolwiek próbowałeś go zrobić w domu?? 

(Zdjęcia: Chris Gardner, Faith Durand)