(Image credit: Every Last Bite)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Kalafior rośnie od kilku lat w sklepach spożywczych. Nie ograniczając się już do smutnych półmisków crudités, kalafior można zmielić jako substytut ryżu, pokrojonego w grubą “stek” i wykorzystać jako nadzienie do pysznych tacos (tak, naprawdę).

Ale podczas gdy przepis, który ci pokażę, może cecha ten modny warzywnik krzyżowy, w rzeczywistości nie jest gwiazdą serialu. To daty sprawiają, że ta przystawka jest prawdziwym zwycięzcą.

Najpierw spróbowałem dat i kalafiora w przepisie z pierwszej książki kucharskiej Alison Roman, Posiłki w. Połączenie wydawało się dziwne i intrygujące, i to naprawdę działa. Jest coś o słodkich, lepkich daktylach i prażonym kalafiorze i ziołach, które tak dobrze ze sobą współpracują. Daty naprawdę sprawiają, że danie i wszystko razem.

Ten przepis na danie z Every Last Bite jest czymś, co można zrobić w dni powszednie, kiedy przyjaciele przychodzą na kolację, lub coś, co można wziąć na lunch w biurze z dodatkiem kurczaka lub innego białka. To tylko florety kalafiorowe, daktyle, dużo pietruszki, czerwona cebula, orzeszki piniowe i cytrynowy vinaigrette.

Pieczesz kalafior, wrzuć go wraz z resztą składników, a następnie zmiksuj w sosie. Podczas gdy przepis sugeruje, że sam pieczesz kalafior, po prostu posunę się naprzód i rzucę tam daty.

Zdobądź przepis: Pieczony kalafior, daktyle, czerwona cebula i sałatka z pietruszki od ostatniego ugryzienia

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Więcej przepisów na pyszne danie z Kitchn

  • Najprostsza sałatka z ogórków Tangy
  • Sezamkowo-imbirowe pieczone brokuły
  • Smażone w maśle słodkie ziemniaki
  • Pieczone marchewki z pomarańczą
  • Kremowy szpinak i koper

Jaki jest twój ulubiony przepis na danie z boku?