Kiedy rzucamy kolację lub jakikolwiek inny rodzaj spotkań, lubimy gotować z wyprzedzeniem tak często, jak to tylko możliwe. Uwielbiamy tę sztuczkę zamrażania pieczonych, nieprzetworzonych rundek, ponieważ oznacza to, że możemy wypiekać tydzień lub nawet miesiąc przed imprezą! To bardzo proste…

Po prostu upiecz ciasto jak zwykle i pozwól mu ostygnąć całkowicie na blacie. Następnie zawiń go w podwójną warstwę plastikowego opakowania, a następnie warstwę folii aluminiowej, aby zabezpieczyć ją przed wyparzeniem zamrażarki, i połóż ją płasko w zamrażarce. Nie zapomnij oznaczyć go typem ciasta i datą!

Frozen cake rundy będą przechowywane w zamrażarce przez kilka miesięcy i nikt nie będzie wiedział, kiedy będą rozmrożone i oszronione. Jeśli robisz ciasto warstwowe, dodatkową korzyścią jest to, że ciasto jest łatwiejsze do pokrojenia warstw, gdy jest lekko schłodzone.

Jedyna sztuczka polega na tym, aby wyjąć ciasto z zamrażarki i włożyć je do lodówki w noc przed zamrożeniem. Ciasto naprawdę musi rozmrażać powoli, aby mogło równomiernie pochłonąć wilgoć. Ciasto pozostawione na blacie do odwilży może czasem skończyć się mdło.

Związane z: Easy Party Dessert: Cake Bites on Toothpicks

(Zdjęcie: Emma Christensen for the Kitchn)