Jasna, słodka i świeża serdelka z limonki może stanowić idealną bazę na letni koktajl. A wersja domowej roboty jest o wiele lepsza niż Rose Lime Juice, warto zrobić wsad, aby mieć pod ręką, gdy pogoda się ociepli.

Mamy Toby’ego Cecchiniego z New York Times Magazine, aby podziękować za wyróżnienie tego zapomnianego miksera. Poszukując idealnego przepisu, zagłębił się w historię limonki serdecznej, która początkowo służyła żeglarzom w unikaniu szkorbutu. Obecnie jest znana ze swojej kluczowej roli w śwince, która łączy wapń serdeczny z dżinem.

Przepis Toby’ego polega na połączeniu skórki z palonych owoców z świeżo wyciśniętym sokiem z limonki, cukrem i opcjonalnym puree ze świeżego imbiru. Mieszanka ta jest suszona przez 12-24 godziny w lodówce, zanim zostanie naprężona i utwardzona przez kolejny dzień. Proces ten nie jest skomplikowany, ale jeśli zdecydujesz się używać Key Limes tak jak ja, to zesting i wyciskanie soku stają się jednym z tych obowiązków kuchennych przypominających zen, które zdają się rozciągać na wiele godzin. Używanie normalnych rozmiarów limes zajęłoby znacznie mniej czasu.

Zdecydowałem się wyłączyć proces mikropłynu i obieraczki do warzyw. Z moimi maleńkimi limonkami Key, mikroplan był łatwiejszy do wynegocjowania niż obieraczka, i wydobył więcej cytrusowych olejków, podczas gdy obieraczka zawierała trochę rdzenia dla odrobiny goryczy. Ja też wybrałem włączenie świeżego imbiru, cięcie go na kawałki i oczyszczanie go w moim małym siekaczu żywności przed dodaniem go do mieszaniny.

Gotowy żółto-zielony płyn jest zygzakowy i świeży, o delikatnym aromacie imbiru. Jest dokładnie orzeźwiający, zmieszany z czystą wodą sodową, ale w połączeniu z ginem i wyciskaniem świeżej limonki świadczy o tym, że świnkę jest “jednym z niewielu krótkich napojów, których pragniesz w letargu”.

Zdobądź przepis: Budowanie lepszego miksera – New York Times Magazine

Czy masz ulubiony koktajl na bazie limonki??

Związane z: Wszystko o Gimlets

(Zdjęcie: Anjali Prasertong)