Nie jestem wielkim fanem restauracji fondue. Fajnie jest czasem jeść dużo lepkiego sera, ale nie chcę gotować jedzenia na gorącej skale, w garnku z serem lub w misce z bulionem. Ogólnie uważam, że jeśli pójdę zjeść, jedzenie powinno być ugotowane dla mnie. Właśnie o to chodzi, prawda?

Ale jeśli chodzi o jedzenie z przyjaciółmi, parostatek i jego fondue-proces może być mnóstwo zabawy. Spójrz na posiłek z parostatków, który właśnie udostępniliśmy kilku dobrym znajomym.

Steamboat jest również znany jako gorący garnek, czyli shabu shabu. To posiłek, w którym ogrzewa się dużą miskę bulionu, aż się zagotuje, a następnie ubija w nim różne smakołyki. Każdy bierze turę wkładając garść albo to albo tamto, potem zgarniasz ugotowane jedzenie i jesz z dużą ilością gorącego sosu.

Sam parowóz to duży podzielony garnek, który znajduje się na palniku gazowym. Mój przyjaciel rozgrzał bulion na kuchence, a następnie wlał go do garnka. (Jest podzielony, aby można było użyć dwóch różnych rodzajów bulionu w jednym posiłku lub utrzymać ostre jedzenie podzielone na nie pikantne potrawy.)

Na stole leżały stosy i sterty dobrych rzeczy, czekając na ugotowanie. Były tam pędy z grochu, rukiew wodna, grzyby shiitake (tak mięsiste i pyszne!), Posiekana wołowina, kulki rybne, klopsiki z mielonej wołowiny, tofu i placki rybne, kremowe tofu, kluseczki jajeczne, pierogi z kapusty, kawałki kalmara i świeże krewetki oceaniczne.

W ciągu kilku godzin na zmianę wprowadzaliśmy różne produkty spożywcze. Wołowina zabrałaby nieco więcej czasu na gotowanie; pędy grochu zajęłyby kilka sekund. Wymieszaliśmy małe miski gorącego chińskiego sosu z dużą ilością pieprzu Sichuan, podobno olejkiem sezamowym i sosem sojowym, do zanurzenia.

Bulion w gorącym naczyniu sprawia, że ​​wszystko jest smaczne i smaczne; staje się bogaty i skondensowany, gdy spływa na wierzch stołu, a my również będziemy go łykali z małymi kawałkami, z kluskami.

Ogólnie rzecz biorąc, był to absolutnie fantastyczny posiłek dla przyjaciół. Wspólne gotowanie i jedzenie z tej samej puli sprawia wrażenie prymitywnego i łączącego. Plus jesz jedzenie, które jest gorąco! Powoli gotując jedzenie, jedząc to, co wychodzi, i mając długi, spokojny posiłek wypełniony gadaniną i rozmową, to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wieczoru.

Czy kiedykolwiek miałeś parowca??

Związane z: Dobre pytanie: Wskazówki na przyjęcie z Fondue?

(Zdjęcia: Faith Durand)