Ach, sól! To właśnie podnieca nasze dania i sprawia, że ​​wracamy na kilka sekund. Ale nie wierz nam na słowo – Alton Brown i twórcy Diamentowej Kryształowej Soli Koszowej połączyli siły, aby dać nam zabawny, interaktywny samouczek na temat cudów naszej ulubionej przyprawy. Masz pięć minut? Daj temu okiem!

Tak, jest kilka wtyczek soli Diamond Crystal wrzuconych do dialogu, ale jest też kilka naprawdę dobrych informacji na temat natury soli i tego, jak możemy lepiej ją wykorzystać w naszym gotowaniu.

Sól 101 z Altonem Brownem

Jednym z naszych ulubionych klipów jest różnica między solą przyprawową a solą wykończeniową, co zawsze było dla nas zagadką. W swoim charakterystycznym dla niego stylu Brown wyjaśnia, że ​​sól do przypraw służy do wyciągania smaków podczas gotowania, podczas gdy sól kończy się dodaniem słonej dobroci i chrupiącej tekstury na samym końcu..

Opowiada także o tym, dlaczego sól koszerna jest lepsza niż sól kuchenna do przyprawiania, doskonalenia techniki posypywania solą i stosowania soli do wykańczania. Plus, Brown z pewnością nigdy nie przestaje bawić i przyznajemy się do głośnego śmiechu w kilku kluczowych momentach!

Masz własne porady solenia?

Związane z: Nauka o żywności: Solenie do smaku

(Zdjęcie: Salt 101)