Przyznam, że zacząłem oceniać tę książkę po okładce. Nie to Słodkie nie ma ładnej osłony; jak widać powyżej, jest to bardzo kuszące. Ale kiedy moja kopia do recenzji dotarła do mnie kilka tygodni temu, po prostu założyłem, że to kolejna przeciętna książka kucharska ze słodyczami / pieczeniem, i chociaż czasami pieczę, to naprawdę nie tam, gdzie leży moja pasja..

Tak więc gdy spojrzałam pod osłoną, rzuciłam go na stos z mnóstwem innych “mehowych” książek – co było naprawdę głupim posunięciem, ponieważ kiedy w końcu dotarłem do dawania Słodkie jeszcze trochę czasu, szybko odkryłem, że jest to świetna (naprawdę doskonała) książka kucharska. A teraz żyje tam, gdzie należy: szeroko otwarte na moim kuchennym blacie, w sam raz na świąteczne pieczenie i dawanie prezentów.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Valerie Gordon

Kto je opublikował: Rzemieślnik

Liczba przepisów: 115

Przepisy na teraz: Brązowy Derby Ciasto grejpfrutowe; Fruitcakes Blanc i Noir; Ciasto z orzechów laskowych; Ginger Petit Fours; Pie Pigwa i Gruszka; Zimowe luksusowe ciasto z dyni; Kora mięty pieprzowej; Jednolitkowe czekoladowe trufle; Matcha Pot de Creme; Solone orzeszki ziemne Blondies; Kumquat Marmolada; Tangerine kwaśnej śmietany placek.

Inne zalety: Angelenos nie będzie potrzebował wprowadzenia do Valerie Gordon lub Słodycze ponieważ jest już znana w Los Angeles ze swoich pysznych wypieków, słodyczy i słodyczy. Reszta z nas może dowiedzieć się więcej o Valerie i jej wielu pysznych projektach w książce, gdzie również podajemy informacje o składnikach i wyposażeniu.

Reszta książki jest podzielona na osiem części: Cokół (desery uroczystości); Talerz (ciasta codzienne); Cyna (ciasta i tarty); Pudełko (czekoladki i słodycze); Miska (desery do jedzenia łyżką); Jar (ciasteczka i bary); Spiżarnia (dżemy i marmolady); i Hand (śniadanie i przekąski do jedzenia w drodze). Jest tu tak wiele rzeczy, które chcę zrobić od razu, lub zamieścić na mojej liście jadalnych prezentów na nadchodzące święta. Powyższa lista to tylko początek. Rozważmy również Tiramisu Trifle, Jasmine Panna Cotta, Marsh Grapefruit i Early Grey Marmalade. A może Chocolate Granola, Butternut Squash Bread lub Pumpkin Seed Toffee?

Mała skarga: nie jestem fanem białego napisu na ciemnym tle, używanego we wstępie do każdej sekcji, ponieważ jest trudny do odczytania, szczególnie dla osób starszych. Na szczęście przepisy są wyraźnie wydrukowane w tradycyjnym czarno-białym kolorze, a większość z nich towarzyszy pięknym kolorowym zdjęciom jednego z moich ulubionych zespołów fotograficznych z branży spożywczej, Peden + Munk.

Książka jest dobrze wykonana, z ładną satynową okładką (bez obwolut). Kończy się listą zasobów i indeksem. Porozrzucane są pomocne pudełka z podpowiedziami i inne dodatki do zabawy, w tym moje ulubione: dwustronicowy spread z obrazkami różnych smaków i wypełnień w warstwie tortowej, które pomogą ci zmieszać i dopasować ciasto warstwowe Twoich marzeń.

Kto by się cieszył tą książką? Czy lubisz piec? Czy kochasz słodycze? Czy planujesz dawać smakołyki z kuchni w te święta? Następnie sprawdź tę wszechstronną, pyszną i inspirującą książkę kucharską!

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Sweet by Valerie Gordon

Odwiedź stronę autora: Valerie Gordon

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.