Potrzebujesz pomocy w organizowaniu przepisów i planowaniu menu? Te siedem witryn i aplikacji na smartfony pomoże Ci się zorganizować:

1. Evernote (bezpłatny): najpopularniejsza aplikacja do porządkowania receptur i menu, którą znamy. Nie przegap recenzji Evernote The Kitchn i sposobów, na które polegamy w kuchni! Evernote napisał nawet post na blogu na temat korzystania z aplikacji do receptur i planowania posiłków.

2. Springpad (bezpłatny): Springpad, internetowy system przechowywania notatek, ma specjalną sekcję poświęconą planowaniu cotygodniowych posiłków i zakupów spożywczych. Zobacz recenzję The Springer tutaj The Kitchn i zobacz, jak skonfigurować Springpad specjalnie do planowania menu, zobacz ten post z bloga firmy.

3. Aplikacja MealBoard Meal and Grocery Planner (1,99 USD na iTunes): Pomaga organizować posiłki według dnia tygodnia i rodzaju posiłku. Kitchn czytelnik farmersdaughter mówi o Board Meal:

Używam aplikacji iPhone’a “Meal Board” do planowania posiłków i listy zakupów. Możesz wprowadzić własne listy składników receptury (online przy użyciu komputera lub telefonu za pomocą aplikacji) i zaplanować posiłki za pomocą wprowadzonych przepisów. Planista będzie wyświetlać maksymalnie 2 tygodnie naraz. Następnie możesz zsynchronizować plan posiłków z listą zakupów i wyciągnąć wszystkie składniki, które zidentyfikowałeś jako niezbędne dla przepisu i zalać je na liście zakupów. Możesz dodać własne produkty do listy zakupów, które mogą nie pojawić się jako składnik w przepisie. W sumie jest to całkiem fajna aplikacja.

4. Food on the Table (bezpłatny): internetowa usługa planowania posiłków budżetowych, która dopasowuje tygodniową sprzedaż do lokalnego sklepu spożywczego z preferencjami żywieniowymi.

5. Menu Planner App (2,99 USD na iTunes): Pomaga tworzyć plany posiłków, importować przepisy z ulubionych witryn, śledzić zawartość spiżarni i zintegrować je z listą zakupów.

6. Planuj jedzenie (4,95 USD / miesiąc): sercem tej witryny jest jej Miesięczny Planer Posiłków, który umożliwia przeciąganie przepisów z Książki Przepisów w celu utworzenia planu posiłków, do którego można dodawać specjalne wydarzenia, dodatkowe składniki lub notatki.

7. PepperPlate Recipe, menu i Cooking Planner (bezpłatny): tryb planowania i gotowania pozwala zaplanować menu i dodać je do harmonogramu, tworzyć listy zakupów i porządkować listę w sposób, w jaki robisz zakupy w swoim sklepie spożywczym. Kitchn reader silverfire4200 mówi o aplikacji:

Jestem wielkim fanem PepperPlate. Pozwala na importowanie receptur z niemal każdej innej witryny z przepisami i posiada poręczny przycisk zakładki do dodania do przeglądarki. W komplecie z planerem menu i listą zakupów. Strona internetowa zostanie zsynchronizowana z Twoją aplikacją iThing i będziesz mieć to wszystko przy sobie! Gdybym miał tabletkę jakiegoś rodzaju, byłbym bardziej skłonny do NIE wydrukowania receptury, którą miałem zamiar złożyć, ale na razie drukuję i przechowuję w segregatorze, który żyje na mojej kuchence mikrofalowej. ”

Czy są jakieś witryny lub aplikacje, na których polegasz, aby pomóc Ci zaplanować posiłki i menu??

Związane z: Najlepszy sposób na organizowanie przepisów z wielu źródeł?

(Zdj .: Michal Czerwonka / WSJ via The Kitchn)