Ostatnio byłem na dużym diabelskim kopcu. Sporządzanie dużego talerza zepsutych jaj jest jednym z najłatwiejszych i, szczerze mówiąc, najbardziej opłacalnych sposobów, aby dać dużej grupie ludzi coś miłego i nieco zasadniczego do delektowania się koktajlami.

Jeśli robię diabelskie jaja dla rodziny lub zwykłą wizytę, po prostu zacierzę moje żółtka widelcem, wmieszam w inne składniki nadzienia i zgarnę miksturę z powrotem w białe połówki jaja, grudki i wszystkie . Smakują tak samo dobrze w ten sposób i wyglądają na rustykalne, i nie ma powodu, by wyrywać blendera lub torebkę z ciasta, kiedy chcę po prostu jeść diabelskie jajka na kanapie podczas oglądania Poświata.

Jeśli jaja muszą być fantazyjne, wygląda na to, że ma znaczenie. I może sprawić, że diabelskie jajka będą wyglądały ładnie. Uważam, że bardzo trudno jest dostać odrobinę żółtego nadzienia na talerzu do serwowania lub na białku lub we włosach. Ale Nigella Lawson ma sztuczkę, która sprawia, że ​​diabelskie jajka wyglądają dość ładnie na restaurację lub na Instagram.

Receptura Nigelli na Deviled Eggs jest dość tradycyjna: używa majonezu, musztardy, soli, papryki i odrobiny tabasco na ciepło. Ale mówi, że jej sztuczka dla symetrycznych diabelskich jaj to pozostawienie jaj na boki przez noc, co pomaga wyśrodkować żółtka w jajku, więc są one w środku każdego, nie na końcach ani na bokach..

“Aby pomóc utrzymać koncentrację żółtka podczas gotowania, zostawiam je leżące na bokach w naczyniu (zamiast siedzieć wyprostowane w pudełkach) na noc z lodówki przed ich ugotowaniem” – napisała. “To nie jest gwarancja bezpieczeństwa, ale wydaje się, że robi różnicę.”

Innym powodem, dla którego jaja Nigelli wygląda tak pięknie, jest to, że gotuje 12 jaj, ale używa tylko białych z dziewięciu. Jej przepis wymaga wyższego stosunku żółtka do bieli, aby mogła wybrać najlepiej wyglądające 18 białko-białych połówek i wyjąć sześć najbrzydszych z tego obrazu. Następnie miesza ją z nadzieniem do blendera, aż stanie się gładka i używa worka do pipetowania, aby utworzyć “złote rozety” w wydrążonych połówkach jaja.

Jaka jest twoja ulubiona rzecz z diabelskimi jajkami?