(Chris, z Electric Stove, przesłał tę recenzję nowego targu Fairway w Red Hook, Brooklyn)

Poszedłem do nowego 52.000 stóp kwadratowych Fairway w Red Hook, Brooklyn mając nadzieję znaleźć jeden z najlepszych sklepów spożywczych w Nowym Jorku.

Po podróży metrem, długiej podróży autobusem i obserwowaniu statków wycieczkowych, to właśnie znalazłem. To pierwszy sklep spożywczy na Brooklynie, który odwiedziłem, który może naprawdę zakwalifikować się do miejsca “z jednym miejscem na zakupy” przed wielką przygodą kulinarną.

Produkty, mięso, ryby, piekarnie i sekcje ekologiczne są doskonałe i uczciwie wycenione. W przeciwieństwie do Whole Foods, Fairway sprzedaje również główne marki krajowe, na których wielu z nas polega.

Moje dwie ulubione części: widok z ich pokładu, który jest nagrodą czekającą na ciebie na koniec twojej wyprawy na zakupy, w pobliżu piekarni (podczas picia herbaty mrożonej, widziałem Queen Mary 2 przechodzącą obok Statuy Wolności) i fascynujące znaki i artykuły, które wiszą w sklepie. Nie spiesząc się toczyć wózka po sklepie i czytać dalej, dowiedziałem się, w jaki sposób USDA klasy mięsa i odkrył importowany czosnek i krem ​​karczochy.

Pracownicy są wesoły, ale widać, że sklep jest nowy. Poprosiłem o pomoc w znalezieniu konserwowanych cytryn, o czym pisałem na małym blogu Fairway. Najpierw zabrali mnie do przetworów z cytryny, a następnie menadżer powiedział mi, że konserwowane cytryny są niedostępne.

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, spodziewaj się dość podróży z większości miejsc na Manhattanie lub Brooklynie, ale jest kilka przystanków, z których możesz skorzystać po drodze. Jeśli wybierzesz autobus B61 na rogu Court St. i Atlantic Ave., znajdziesz się tuż przed Cook’s Companion i tuż przy rynku wschodniego Sahadi. W weekend można wziąć taksówkę wodną prosto do tylnych drzwi Fairway za jedyne 5 USD.

Chris