W zeszłym tygodniu w sklepie z artykułami używanymi zauważyłem czerwone pudełko, które po otwarciu ujawniło się jako kapsuła czasowa z 1971 roku. W środku przechowywano kolekcję kart przepisowych Betty Crocker na dania, które są hipnotyzujące i trochę przerażające. Co Amerykanie jedli na początku lat 70.? Możesz nie chcieć wiedzieć.

Ponieważ kolekcja została wydana przez Betty Crocker, wiele przepisów zawiera pakowane składniki marki Betty Crocker, a nie instrukcje od zera. Przepis na “Cheeseburger Pie” zaczyna się na przykład od “1-szej lub ½ pakietu naszej mieszanki.” Oczywiście, następnie wypełnia się tę skorupę jednym funtem gotowanej mielonej wołowiny i pół funta sera, więc zapakowana skórka może być najmniej zmartwieniem konsumentów.

Podobnie wysoki, różowy stos, czyli Krucy Salmon Shortcakes, wykorzystuje herbatniki Bisquick i puszkę wszechobecnego skondensowanego kremu z grzybowej zupy zmieszanego z puszką łososia. Poniżej zamieściłem przepis, jeśli chcesz go wypróbować. Wysyłaj zdjęcia, jeśli to zrobisz.

Warzywa w świecie Betty Crocker w 1971 roku zostały nieuchronnie zamrożone lub puszkowane, doprawione tylko niewielką ilością bulionu z kurczaka, soli lub zarezerwowanej wody z innego konserwowego warzywa. I gotowane, zawsze gotowane.

Deser pozostaje najmniej zmieniony. Szydełkowe ciastka cytrynowe i ciasta z czarnymi dnem wyglądają dziś równie dobrze jak 40 lat temu. Mam nadzieję, że zestarzeję się tak zgrabnie, jak kluczowy placek z limonką. Zamiast, powiedzmy, Ladies ‘Seafood Thermidor.

Wierz mi lub nie, nie będę trzymał tego skarbu. Zamiast tego będzie to spóźniony prezent ślubny dla mojej przyjaciółki Annie Shannon, która od kilku lat weganizuje książkę kucharską Betty Crocker na swoim blogu Poznajcie Shannony. Żadnego słowa na temat jej postępów w tworzeniu wegańskiej wersji pizzy z hamburgerami.

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na fascynujące przepisy z przeszłości??

Związane z: Historia żywności: porady z archiwum przepisów babci

(Zdjęcia: Biblioteka kartek Betty Crocker Recipe)