Kiedy otrzymałem nóż santoku CUTCO do przeglądu, szczerze mówiąc nie byłem pewien, czego się spodziewać. Posiadam już kilka low-endów (Macy’s major blow-out sale) santoku knives i nie miałem z nimi żadnych problemów. Dopiero gdy zrobiłem pierwszy cut z tym nożem CUTCO, w końcu zrozumiałem, o co w tym wszystkim chodzi.

Kiedy po raz pierwszy zdjąłem osłonę i zobaczyłem lśniące i szalenie ostre ostrze, natychmiast byłem pod wrażeniem i zaintrygowałem. Szczerze mówiąc nie mogłem się doczekać, aż będę mógł wystawić ten nóż na próbę na miękkim pulchnym pomidorze i zobaczyć, jak poradził sobie z typowym trudnym wyzwaniem dla tępego noża.

Najpierw jednak najważniejsze: nóż ma do niego dobry ciężar i jest wytrzymały w dłoni. Ostrze a to pełne wydrążone ostrze gruntowe, które mierzy 7 cali (i jest również dostępne w 5-calach) i wykonane jest ze stali wysokowęglowej, odpornej na plamy. Rękojeść wykonana jest z bezpiecznego w zmywarce termoutwardzalnej żywicy, która nie będzie trzeć, pękać ani wchłaniać wilgoci. Są również odporne na plamy! Uchwyty są w wykończeniu perłowym lub klasycznym (wykończenie typu “cass” na zdjęciu powyżej).

Funkcje obejmują pełną budowę noży. Stalowe ostrza faktycznie biegną na całej długości noża i pozostają przyczepione do uchwytu przez potrójne nity. CUTCO ukuł rękojeść “ręcznie idealną” rękojeścią, ponieważ została zaprojektowana tak, aby pasowała do lewej, prawej, małej lub dużej ręki i muszę się z tym zgodzić. Nie próbowałem dopasowywać klamki ani nawet odgadnąć, czy było to wygodne, ponieważ od razu było.

Gdy chodziło o to, by wystawić nóż na próbę, muszę powiedzieć, że nóż CUTCO santoku został przecięty przez pomidor, zanim nawet zauważyłem, że to koniec. Widziałem noże rozbijające pomidory na desce do krojenia, jeśli nie były wystarczająco ostre i nie stanowiło to żadnego problemu. Ostrze wślizgnęło się z łatwością i ekstremalną precyzją. Następnie pokroiłem szalotkę, a każdy kawałek został dokładnie i równomiernie wycięty. Nie było żadnych porąbanych kawałków, ponieważ ostrze przecinało się z taką cenną i ekstremalną łatwością.

• Znajdź to: Santoku Knives by CUTCO, określona cena na życzenie w CUTCO, ale generalnie kosztuje 99 USD za 7 cali i 87 USD za 5 cali.

Czy masz jakieś noże CUTCO? Co o nich myślisz? Czy są one warte swojej ceny?

Więcej sztućców Recenzje:
• Recenzja: nóż Classic Wave firmy Wüsthof
• Recenzja produktu: Noże Cutlery Emeril Pro

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdjęcia: Kristen Lubbe)