Natychmiastowy klasyk Petera Reinharta Uczeń Chleba piekarza (Dziesięć Prędkości Naciśnij), nosi podtytuł Opanowanie sztuki niezwykłego chleba, który jest trafnym opisem jego dokładnego, ale przyjaznego wprowadzenia do wyrobu chleba. Reinhart jest nauczycielem, który pasjonuje się chlebem i ten głos pojawia się na każdej stronie.

Zaczyna się od fascynującej opowieści o odkryciu opóźnionej techniki fermentacji w piekarniach w Paryżu. Potem zanurza się w metodę i technikę i wyjaśnia dwanaście etapów chleba, z pięknymi i obfitymi zdjęciami ilustrującymi każdy krok.

Reszta książki zawiera całą gamę przepisów, które wykraczają poza podstawowe francuskie bochenki – kilka odmian zakwasu, chała, lepkie bułeczki, chleb kukurydziany, żyto i najsmaczniejsza pizza, jaką kiedykolwiek zrobisz.

Wszystkie przepisy są łatwe do przestrzegania bez jasnego zrozumienia systemu receptorów piekarza, którego używa Reinhart, ale ten system oferuje szansę wyjścia poza przepisy do prawdziwego zrozumienia procesów w chlebie. Reinhart mówi: “Wiedza to potęga i myślę, że praca nauczyciela polega na umacnianiu jego lub uczniów, niezależnie od tematu”, a to jest właśnie to, co oferuje dzięki tej książce.

• Kup z Amazon
• Zakup od Powells
• Dziennik Reinharta, z nowymi formułami i notatkami testerów