Sądzę, że ostatnio jestem w grzybowym nastroju. Dziś rano wstąpiłem do Towarzystwa Mikologicznego w San Francisco, aw tym tygodniu pisałem o różowych boczniakach i grzybach abalone.

Zawsze chciałem nauczyć się żerować na własnych grzybach. Podczas ostatniej podróży do Francji zakupiłem nóż Opinel, który został specjalnie stworzony do zbierania grzybów. Zakrzywione ostrze ma ząbki na jednym końcu, co pomaga zeskrobać szorstkie powłoki z łodyg, a ostrze składa się w rączce, gdy nie jest używane. Zakrzywiony kształt ostrza ułatwia dotarcie do łodygi, którą kroisz. Nóż ma sztywną szczotkę z włosia dzika na jednym końcu do szczotkowania gleby z łodyg i czapek.

Noże Opinel są wysokiej jakości wykonane w regionie Savoie we francuskich Alpach. Mają klamki z drewna bukowego i ostrza ze stali wysokowęglowej, a ich konstrukcja jest bardzo prosta. Ponieważ nie ma sprężyny, która utrzymuje ostrze otwarte, mają one blokujący kołnierz, który przytrzymuje ostrze w miejscu, gdy nóż jest otwarty. Noże te są dość trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji.

Nie możesz jechać do Francji? Kupuj pieczątkę Opinel online w sklepie Buffalo Gap Outfitters za 26,95 USD. Znajdź tutaj swoje lokalne towarzystwo mikologiczne i skorzystaj z sezonu grzybobrania!

Związane z:
Rynek San Francisco: Far West Fungi
Ingredient Spotlight: Porcini Mushrooms

(Zdjęcie: PaulsFinest.com)