Czy wiesz, że Marilyn Monroe może gotować? W tym tygodniu w “New York Timesie” Matt i Ted Lee zrekonstruowali swój niezwykły przepis na farsz z listy składników i instrukcji zapisanych na kartce firmowej firmy ubezpieczeniowej, pozwalając nam rzucić okiem na kuchnię kobiety, która, jak wierzą, była pewnym siebie i doświadczonym kucharzem.

Przepis na farsz Marilyn Monroe zaczyna się od moczenia i wyciskania chleba na zakwasie, co jest niezwykłym krokiem, który ostatecznie daje nadzienie o “lepszej” teksturze, pomimo braku spoiwa, takiego jak rosół, tłuszcz czy jajko. Na uwagę zasługuje również duża liczba składników – w tym trzy rodzaje orzechów, pięć ziół i przypraw oraz trzy różne rodzaje mięs – i bardzo duży nakład czasu.

Minęły ponad dwie godziny, gdy moczyliśmy i rozdrabnialiśmy na zakwasie (by być uczciwym, rozmoczony zakwas prawie się rozdrabniał), obieraliśmy jajka na twardo, gotowaliśmy w wodzie wątróbki, przyrumienialiśmy wołowinę, popękaną paprykę, siekaliśmy i mierzono. Po ostatecznym rozłożeniu składników wypełniło 15 ramekinów i misek. Czy Marilyn naprawdę miała tyle czasu na swoich rękach??

Ale w końcu jest to doskonały nadziewany, zarówno dobrze wyglądający, jak i pyszny, dowód wiedzy kulinarnej Marilyn. Zastanawiając się nad pochodzeniem przepisu, bracia Lee rozmawiają z historykiem żywności, który pomaga im zidentyfikować możliwe wpływy dla tego wyjątkowego nadzienia.

Przeczytaj cały artykuł: Marilyn Monroe’s Stuffing Recipe Stars in a Remake

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Marilyn, entuzjastą historii czy maniakiem przepisów, ten artykuł jest fascynującą lekturą. Czy kiedykolwiek zrekonstruowałeś stary przepis??

Związane z: A Stuffing Smackdown: Quest for the Perfect Recipe

(Zdjęcie: członek Flickr Veganbaking.net na licencji Creative Commons)