W zeszłym miesiącu pojechałem do Libanu i odbyłem objazdową podróż po całym kraju, degustując ogromny wybór libańskich potraw i napojów, ciesząc się ciepłą gościnnością ludzi i biorąc udział w jedynych w swoim rodzaju doświadczeniach, takich jak za “Wycieczka do farmy Atara, którą dzieliłem kilka tygodni temu. To była jedna z tych podróży, która sprawiła, że ​​żałujesz, że nie masz za sobą ekipy filmowej, żeby uchwycić każdą chwilę. Na szczęście dla mnie było – a krótkie wideo, które zebrali, naprawdę oddaje piękno i witalność jedzenia w Libanie. Gotowy, żeby przyjść?

W filmie jest kilka wyjątkowych momentów: 12-letni rzeźnik wynajęty na imprezę w domu rodzinnym naszego przewodnika, który sam zepsuł całą owcę z grubym ogonem i tylko małym nożem. rozpiętość kilku godzin. Mistrz wykonujący falafele popycha piłkę po piłce do kadzi z wrzącym olejem przy małym falafelu stojącym w nadmorskim miasteczku Saida. Świeży kibbeh nayeh (pikantne surowe owce) wbity w duży kamienny moździerz i tłuczek. Saj ciasto chlebowe przerzucane z wielkiej poduszki do gorącej kopuły z rusztu, gdzie w kilka minut bąbelkuje i brązowieje.

To wideo zostało wykonane przez utalentowany zespół Raspberry & Jam for Taste Lebanon, firmy, która przewodziła tej wyprawie. Jeśli szukasz wyjątkowych, ukierunkowanych na jedzenie wakacji za granicą, bardzo polecam sprawdzenie ich tras. Nie jest przesadą stwierdzenie, że była to podróż, którą zapamiętam do końca życia.

Zobacz więcej filmów o jedzeniu: Dżem malinowy
Sprawdź wycieczki: Smak Libanu

(Informacje o tym poście zostały zebrane w czasie podróży prasowej sponsorowanej przez Taste Liban i Ministerstwo Turystyki w Libanie.Wszystkie opinie i opinie wyrażone w tym poście są osobistymi poglądami autora.)

(Zdjęcie: Raspberry & Jam)