Czy próbowałeś kiedyś prażenia i obierania własnych kasztanów? Cóż, niefortunne doświadczenie z kilkuletnią partią wypchanych kasztanów nauczyło nas, że to Royal Pain. To powiedziawszy, właśnie usłyszeliśmy tę sprytną końcówkę z kasztanowca od Melissy Clark, która może sprawić, że warto spróbować jeszcze raz.

Rodzina Melissy Clark robi co roku kasztany na Święto Dziękczynienia. (W przeciwieństwie do mnie, najwyraźniej nie poddawali się po raz pierwszy!) Gdzieś pomiędzy pierwszą partią a teraz, wylądowali na skrócie, aby uzyskać obieranie tych kasztanów.

Po pierwsze, Clark mówi, aby zdobyć dna każdego kasztana. To przecina skórę zewnętrzną i zapobiega eksplozji orzechów podczas ich ogrzewania. Następnie umieść tylko garść z nich, po sześć lub osiem na raz, w kuchence mikrofalowej na jedną do dwóch minut przy dużej mocy.

Powodem tych małych partii jest to, że kasztany są znacznie łatwiejsze do obrania, jeśli są jeszcze ciepłe. Jeśli masz kuchenkę mikrofalową lub pieczenie w piecu, całą torebkę z kasztanami, te na końcu są zimne i trudne do obrania, zanim do nich dojdziesz.

Genialne, prawda ?! Ta wskazówka znalazła się w połowie wspaniałego wywiadu z Melissą Clark w programie radiowym The Splendid Table. Możesz usłyszeć całą historię, a także uzyskać jej rodzinną recepturę wypasania kasztanów, na stronie internetowej Splendid Table.

Święto Dziękczynienia nadziewane Melissą Clark przy stole Splendid (20 listopada 2010)

Czy masz ulubiony przepis na kasztan?

Związane z: Gourmet Munching: 5 pikantnych, słodkich i prostych orzechów

(Zdjęcie: członek Flickr avlxyz na licencji Creative Commons)