W październiku, kiedy miałem okazję zwiedzić zbiory orzecha włoskiego w Kalifornii z California Walnut Board, byłem w biurze Growers Direct Nut Company. Na ścianie wisiał kolorowy plakat przedstawiający różne odmiany orzechów włoskich rosnących w Kalifornii, a dwie odmiany były czerwone. Nie miałem pojęcia, że ​​mięso z orzecha może być czerwone! W każdym razie, w ostatnią sobotę na Alemany Farmer’s Market, byłem zachwycony odkryciem jednego z dostawców sprzedających czerwone orzechy włoskie!

Szczęśliwie zgarnąłem trochę. Były droższe niż regularne brązowe orzechy włoskie za 4 dolary za funt (nie czerwone odmiany sprzedawały się za 1,75 USD za funt). Kiedy wróciłem do domu, otworzyłem brązową powłokę i otrzymałem wspaniały, jasny czerwony orzech. Po wbiciu go w usta, pierwszą rzeczą, którą zauważyłem było to, że był bardziej oleisty i miał mniej garbników niż regularne brązowe podpalane orzechy włoskie.

Zrobiłem trochę badań i odkryłem, że czerwone orzechy włoskie są dość niedawnym dziełem. Nie są one modyfikowane genetycznie i zostały stworzone przy użyciu naturalnych metod szczepienia perskich orzechów włoskich o czerwonej skórce na większych i bardziej kremowych orzechach angielskich. Obecnie istnieją dwie odmiany czerwonych orzechów włoskich; Livermore i Yolo Red. Oba zostały opracowane na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis pod koniec lat dziewięćdziesiątych, i tylko w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat drzewa produkowały rośliny. Orzechy są większe, a muszle są trochę twardsze niż inne odmiany orzecha włoskiego, a drzewa rosną wolniej. Aby zachować czerwony kolor, powinny być ręcznie łuskane; ostrzał maszynowy powoduje, że czerwona warstwa staje się matowa i odpryskuje. Ponieważ są ograniczone ilości drzewek do produkcji, orzechy te znajdują się obecnie tylko w sklepach high-end, na niektórych rynkach rolniczych i online. Ich wysoka cena wynika z ich rzadkości.

Czerwone orzechy włoskie są późno produkowane, więc są dostępne pod koniec jesieni i zimą. NA PRZYKŁAD. teraz!

Nie masz dostępu do kalifornijskiego rynku rolników? Haag Farm w środkowej Kalifornii uprawia orzechy włoskie w kolorze Yolo Red, a podczas ich ograniczonego sezonu sprzedaje je za pośrednictwem swojej strony internetowej. Kliknij “Zamówienia katalogowe” i wybierz “Yolo Red Walnuts” z menu rozwijanego.

(Zdjęcie: Kathryn Hill)