Nowy rok to czas nowych początków. W tym roku zdecyduj się na rozpoczęcie działalności od 12 podstawowych zasad. Nie mogę zagwarantować, że będziesz w stanie podać każdy napotkany napój – ale na pewno wyjdziesz na dobry początek.

Czytaj dalej listę, najlepsze marki do kupienia (nawet w ograniczonym budżecie!) I koktajle, które możesz zrobić przy pomocy swojej słodkiej nowej skrytki.

1. Gin
Wiele osób uważa, że ​​nie lubią dżinu. Dawno, dawno temu byłem jednym z nich. Oto, jak można polubić gin; zaczynasz od czegoś, co nie jest zbyt ciężkie od ginów, może z odrobiną jagodowego smaku, jak kaszka, i wypijesz kilka z nich i niech dżin powoli wciągnie cię na swoją wyśmienitą orbitę jałowca. To dobre miejsce.

Marki do wypróbowania: Broker (19 USD), lotnictwo (28 USD)
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: Tom Collins
Od Kitchn: Ogórek-Rosemary Gin i Tonic

2. Rum (światło)
Niezbędne dla mojito i daiquiris lub po prostu mieszanie z sokiem ananasowym, gdy czujesz się leniwie.

Marki do wypróbowania: Flor de Caña White (14 USD), 10 Cane (25 USD)
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: Mojito
Od Kitchn: Blueberry Rum Smash

3. Rum (Dark)
Bogaty i melasa-y. Smakuje jak zapomniana noc na Bourbon Street. Szczególnie pyszny, gdy podajemy na gorąco i masłem.

Marki do wypróbowania: Gosling’s (17 USD), Myers “(18 USD)
Koktajle do zrobienia:
Z klasyków: Dark n ‘Stormy
Od Kitchn: Hot Pumpkin Buttered Rum

4 i 5. Tequila (srebro i złoto)
Dobrzy ludzie z 12 Bottle Bar oparli cały blog na koktajlu na idei, że dobry bar może być kompletny tylko z 12 butelkami. Tequila została jednak usunięta z listy. Ich uzasadnienie? Jedynym klasycznym koktajlem, który możesz zrobić z tequilą jest margarita. Racja – ale gdzie byśmy byli bez margaritas? (Poszukaj butelek oznaczonych “100% agawy” – wszystko inne zawiera “wypełniacze” wykonane z alkoholu zbożowego o smaku tequili.

Marki do wypróbowania: Alteño (11 USD), El Jimador (18 USD)
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: Margarita
Od Kitchn: El Diablo

6. Bourbon
Ahh, Burbonie, mój stary przyjacielu. Zawsze uważałem burbona za najsłodszy i najbardziej przystępny z whisky, a na pewno najbardziej typowo amerykański. Bonus: jeśli kupisz butelkę i zdecydujesz, że ci się nie podoba, zawsze możesz ją upiec w ciasto.

Marki do wypróbowania: 4 róże (19 USD), Bulleit (24 USD)
Koktajle do zrobienia:
Z klasyki: Mint Julep
Od Kitchn: Fig Old-Fashioned

7. Żytnia Whisky
Ten mniej znany kuzyn whisky w Tennessee ma długą, bogatą historię. Jego smak jest podobny do amerykańskich whisky (takich jak Jack Daniel’s), które prawdopodobnie znasz, ale z odrobiną pikantnego kopa. Żyta whisky (czasami określana jako “żyto”) znajduje się wszędzie w klasycznych koktajlach. Też myślę, że to fantastyczne z doktorem Pepperem.

Marki do wypróbowania: Old Overholt (13 USD), Rittenhouse (24 USD) (100 dowodów, więc uważaj na siebie).
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: Manhattan
Od Kitchn: The Summer Sage

8 i 9. Wermut (słodki i suchy)
Wermut nie jest dokładnie supergwiazdą świata koktajli. To bardziej wspierający gracz, ale to wzmocnione wino, o smaku kombinacji ziół, z pewnością ma dużo wsparcia. Przeczytaj każdą staroświecką książkę o koktajlach i wszędzie się jej ładnie podnieca. Zdobądź zarówno słodkie (włoskie), jak i suche (francuskie) odmiany.

Marki do wypróbowania: Suchy: Noilly Pratt (7 USD za 375 mL), Słodki: Martini Rossi (5 USD za 375 mL).
Koktajle do zrobienia:
Z klasyków: Naturalnie martini z ginem. (Nie mogłem znaleźć przepisu, który mi się podobał, więc tutaj jest jeden: 4 części ginu na 1 część suchego wermutu, zamieszaj szklankę z lodem na 30 sekund, pozwól usiąść jeszcze 30 sekund, wytnij do szklanki koktajlu i napij się . Nie ma za co.)
Od koktajlu Kitchn: podatek dochodowy

10. Absynt
Znany głównie ze względu na halucynacje ludzi (chociaż wersje dostępne w Stanach nie zawierają halucynogennych składników), absynt nadal cieszy się popularnością ze względu na intrygujący smak. Dla niewtajemniczonych jest bardzo podobny do czarnej lukrecji. Nie wyobrażałbyś sobie, że dobrze by pasował do mnóstwa likierów, ale jakoś tak.

Marki do wypróbowania: Grande Absenthe (10 USD za 100 mL.) To niewiele, ale trochę daleko.)
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: gruczoły małpy
Od Kitchna: Sazerac

11. Wódka
Wódka nie jest moją ulubioną. Lubię moje napoje, żeby mieć smak podstawowego ducha, a wódka zasadniczo nie ma smaku. Oczywiście, ta sama jakość sprawia, że ​​jest to niezwykle wszechstronny mikser – można go umieścić w praktycznie dowolnym miejscu. A jak tylko przestaniesz magazynować wódkę, wtedy jeden z twoich przyjaciół przyjdzie i głośno zażąda śrubokręta lub wódki martini.

Marki do wypróbowania: Tito’s (18 USD), Dripping Springs (18 USD) (Bo jeśli musisz mieć wódkę, spraw, żeby była to wódka Texas).
Koktajle do zrobienia:
Z klasyki: Moskiewski Muł
Z Kitchn: Koktajl z bazylikiem

12. Cointreau
Przyznaję: jestem tanią łodzią. Przez lata mieszałem drinki z pomarańczowym likierem cheapo, pewnym, że żadna butelka płynu nie może być warta więcej niż 30 dolarów. W końcu, zmęczony słyszeniem ludzi mówiących o tym, jak było wspaniale, wyskoczyłem na pierwszą butelkę Cointreau, traktując ją jak coś dla siebie. Nie wróciłem.

Marki do wypróbowania: Cointreau (33 USD), Grand Marnier (34 USD) Gran Torres (20 USD)
Koktajle do zrobienia:
Od klasyków: Biała dama
Od Kitchn: Blood Orange Jalapeño Margarita

Nancy Mitchell wie o alkoholu i nie boi się pytać. Na jej blogu The Backyard Bartender można znaleźć więcej jej przepisów i uroczych dowcipów.

Zdjęcie: The Elegant Abode via Decor8. Wszystkie ceny dotyczą butelek 750 ml, o ile nie zaznaczono inaczej, i pochodzą od Spec’s Wines, Spirits & Finer Foods.