Nasz konkurs na ciasto może być zamknięty dla zgłoszeń, ale miłość do tortu trwa jeszcze przez kilka tygodni. W samą porę pojawia się nowa książka Amish Cook w domu (Andrews McMeel). To nie jest książka typu “ciasto” (tylko kilka przepisów na ciasto), ale oddaje ducha dzielenia się tym, czym są ciasta, a jakie przepisy na ciasto są warte dzielenia się tutaj.

Autorka, Lovina Eicher, pisze syndykowaną kolumnę “The Amish Cook”, którą odziedziczyła po swojej matce. Ma ośmioro dzieci. Jedno ciasto, jeden posiłek, nie ma resztek. ufam jej.

Funeral Pie jest tradycją w niektórych Arytyjskich Wspólnotach Pensylwanii, gdzie placek jest podawany jako pocieszenie dla rozpaczającej rodziny. W innych społecznościach Amish, takich jak ta, w której autor mieszka w Michigan, ciasto z rodzynkami, takie jak to, jest serwowane podczas szczęśliwych okazji, takich jak ślub..

Ciasto pogrzebowe
Służy 8

2 szklanki rodzynek
2 szklanki wody
1/2 szklanki zapakowanego jasnobrązowego cukru
1/2 szklanki granulowanego cukru
3 łyżki stołowe mąki kukurydzianej
1 1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu
1/4 łyżeczki zielonego ziela angielskiego
szczypta soli
1 łyżka octu jabłkowego
3 łyżki masła
2 dyski Moje ciasto domowej roboty (patrz poniżej)

Rozgrzej piekarnik do 400 ° F.

Włóż rodzynki i 2/3 szklanki wody do średniego garnka i podgrzej na średnim ogniu przez 5 minut

Połączyć cukry, skrobię kukurydzianą, przyprawy i sól w średniej misce i stale mieszając stopniowo dodawać pozostałe 1 1/3 kubka wody. Dodaj tę mieszankę do rodzynek. Gotuj i mieszaj, aż mieszanina zacznie pękać. Dodaj ocet i masło i podgrzej, aż masło się rozpuści. Wyjmij z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia, aż będzie po prostu ciepło.

Rozwałkuj 1 krążek ciasta na grubość 1/8 cala na posypanej mąką powierzchni. Wyłóż 9-calową patelnię do ciasta z ciastem. Przytnij do zwisu 1/2 cala. Wlać nadzienie do skorupy. Rozwałkuj drugi dysk ciasta, umieść go na wierzchu ciasta i przyciąć do 1-calowego zwisu. Złożyć ciasto pod i zaciśnij krawędź. Wytnij ozdobne ślady w górnej skorupie. Piec do złotego koloru, około 15 minut. Wyjmij z piekarnika i ostudź całkowicie.

Moje domowe ciasto

3 filiżanki mąki uniwersalnej
1 łyżeczka soli
1 szklany smalec
1 duże jajo
1/3 szklanki zimnej wody
1 łyżka octu jabłkowego

W dużej misce połącz mąkę i sól. Mieszaj. Dodaj smalec i wcieraj go do mąki opuszkami palców, aż mieszanina będzie przypominać grubsze okruchy. Dodaj jajko, wodę i ocet i mieszaj widelcem, aż suche składniki zostaną zwilżone. Uformuj ciasto w kulkę i podziel je na 3 kulki. Utwórz kulkę na dysku i rozwałkuj ją na 1/8 cala grubości na posypanej mąką powierzchni.

Dopasuj ciasto do 9-calowej foremki do ciasta i przyciąć krawędzie do 10-calowego zwisu. Złożyć ciasto pod spód i zaciśnij brzegi. Jeśli nie używasz teraz, uformuj pozostałe 2 kulki ciasta w krążki, umieść je w plastikowej torbie do wielokrotnego zamykania i zamarzaj na maksymalnie 3 miesiące.

Od The Amish Cook at Home przez Lovina Eicher z Kevinem Williamsem, Andrews McMeel Publishing