(Źródło zdjęcia: @ tephanie.liza)

Nadeszła najnowsza hybryda jedzenia. Mieszając włoskie pikantne danie z makaronem z popularnym amerykańskim ciastem, Pop Pasta wymyślił pączki spaghetti. “Pieczone dobro”, które już robi wrażenie na mediach społecznościowych, zadebiutowało w zeszły weekend na nowojorskim rynku spożywczym Smorgasburg na Brooklynie.

Naczynie, stworzone przez Luigiego Fiorentino i jego żonę, Emy Gargiulo, inspirowane jest ciastem spaghetti (frittata di spaghetti). “W tradycji neapolitańskiej ciasto spaghetti jest daniem przygotowanym z resztek makaronu połączonych z jajami i serem, a następnie smażonych” – napisali na swoich stronach internetowych Fiorentino i Gargiulo. “Tradycyjnie spaghetti formuje się w duże okrągłe placki i kroi w plaster”.

Według Fiorentino i Gargiulo pączki są “doskonałym jedzeniem” na pikniki lub na plażę. Jest również przenośny i łatwy do przenoszenia, ponieważ możesz trzymać go w jednej ręce.

Pączki są w następujących smakach: Aglio e Olio Pop (spaghetti z Parmigiano, jajka, oliwa z oliwek, czosnek i przyprawy), Red Sauce Pop (ma przecier pomidorowy), Zucchini Pop (zawiera cukinia), Carbonara Pop (ma bekon) i Bolognese Pop (zawiera przecier pomidorowy i mieloną wołowinę).

dlaczego wszyscy lubią pączka w kształcie tak dużo jedzenia? || @pop_pasta

Post udostępniony przez HANDOFF NYC (@thisishandoff)

Mimo że jest to połączenie spaghetti i pączków, nie jest też prawdziwą hybrydą. Na skalę kutrów do hamburgerów ramen spaghetti pączek opiera się o hamburger ramen. Zamiast mieszania składników obu produktów spożywczych – takich jak cronut, który zawiera elementy zarówno pączków, jak i rogalików – to danie z ciasta makaronowego jest w zasadzie spaghetti uformowane w kształt pączka (podobnie jak ramen burger, który był zasadniczo w kształcie ramen w bułki burgerowe).

Odpowiedź na pączki z spaghetti nie jest zaskakująco mieszana – niektórzy nie mogą się doczekać, aby spróbować, podczas gdy inni uważają, że to obrzydliwość. Obie grupy zgłosiły się na Twitter, aby podzielić się swoimi przemyśleniami.

Czy spróbowałbyś pączka z spaghetti? Daj nam znać w komentarzach.