Któregoś dnia przyjaciel skończył i przyjął najnowszą książkę kucharską Davida Tanisa, Jedno dobre danie, z dużego stosu książek na moim stole. Zaczął od niechcenia przechodzić, ale wkrótce zaczął zwalniać, zamieniając w zamyśleniu każdą stronę. Minęło pięć minut, a potem dziesięć minut. W końcu spojrzał w górę i powiedział: “Wow, tak gotuję, zrobię wszystko w tej książce”. Tak, dokładnie!

Szybkie fakty

Kto to napisał: David Tanis

Kto je opublikował: Rzemieślnik

Liczba przepisów: 100

Przepisy na teraz: Ser grillowany w waflu; Polenta “Pizza” z Crumbled Sage; Rillettes z makreli; Zupa czosnkowa Save-Your-Life; Owsianka ryżowa z solonym jajkiem; Winter Minestrone; Ciepła francuska sałatka z soczewicy; Długo gotowana kapusta, proszę; Wok-Fried Lamb with Cumin, Candied Grapefruit Peel.

Inne zalety: David Tanis jest dobrze znany ze swoich poprzednich książek kucharskich, Półmisek rysunków i Serce karczocha, jak również jego Kuchnia miejska kolumna w The New York Times. (I oczywiście, jego długie lata gotowania i prowadzenia kuchni Chez Panisse są podstawą tego imponującego resumé.) Jedno dobre danie, jego trzecia książka, różni się od innych tym, że nie jest oparta na menu. Pan Tanis bada raczej rozkosze, które można znaleźć w prostocie tworzenia “jednego dobrego dania”, które można spożywać samodzielnie lub w towarzystwie zielonej sałaty. “Witamy w firmie” – dodaje.

Książka jest podzielona na osiem rozdziałów. Zaczynając od Chleb sprawia, że ​​posiłek (spaghetti z bułką tartą i pieprzem, pikantne pieczywo płaskie), książka porusza się Mój rodzaj przekąsek (prosciutto i owoce, migdały z rozmarynem), Odrobina tego i tego (północnoafrykański sos czerwony, musztarda od zera), Jedzenie z łyżeczką (rosół z konfetti, kasza ryżowa z solonym jajkiem), Warzywa smakować (młode rzepy, warzywa i wszystko; szwajcarski chard al forno), Uderzaj, gdy żelazko jest gorące (Hiszpańskie szaszłyki wieprzowe, chrupiąca galette ziemniaczana). Książka kończy się Trochę Coś słodkiego (daty po kolacji, wafle z przyprawami imbirowymi) i Kilka niezwykłych drinków (Koktajl prowansalski, trawa cytrynowa tisane).

Naprawdę doceniam prostotę tych przepisów. Jest to książka, którą zdobędę, gdy jestem głodna, ale nie jestem do końca pewna, bo te potrawy są inspirujące, ale można je zrobić bez większego zamieszania. Nawet coś, co już znam, takie jak pesto, otrzymuje tutaj dość odmienny zabieg, aby było interesujące (bazylia i czosnek są posiekane na desce, umieszczone w misce i pokryte oliwą z oliwek). To nie jest zawsze proste, aby proste brzmienie jedzenia było kuszące i soczyste jak te przepisy, ale pan Tanis właśnie to robi.

Jest też bardzo ładny wstęp, który wyjaśnia, jak pracować z książką, krótką listę zalecanych składników i indeks. Jest to dobrze oprawiona książka z pokrowcem na ubrania (bez pokrowca – plus, moim zdaniem). Kolorowe zdjęcia Gentl & Hyers są wspaniałe i naprawdę prezentują jedzenie.

Kto by się cieszył tą książką? Ludzie, którzy lubią proste, smaczne, proste jedzenie i cenią dobrze napisane przepisy napisane przez kogoś, kto naprawdę zna się na domowej kuchni.

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: One Good Dish: The Pleasures of Simple Meal by David Tanis

Odwiedź stronę autora: David Tanis

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.