Jestem wielkim fanem jogurtu Siggi. Jest bogaty, gęsty i kremowy i ma mnóstwo ciekawych smaków. Teraz, w doskonałej wiadomości dla każdego, kto woli swój jogurt z mniejszą ilością cukru, Siggi wydała nową linię pełnotłustego jogurtu, który nie zawiera żadnego dodatku cukru.

Siggi’s długo reklamowała się jako jogurt z mniejszą ilością cukru niż większość innych marek, ale wiele osób szukało jogurtu z jeszcze mniejszą ilością cukru. Nowa linia “No Added Sugar” jest mieszana z owocami dla słodyczy i smaku, ale w ogóle nie ma innych dodatków słodzących. Tego właśnie szukaliśmy wielu z nas.

“Zawsze byliśmy na czele redukcji cukru w ​​jogurcie, a my nieustannie staramy się używać jeszcze mniej cukru, a jednocześnie robimy pyszny jogurt bez żadnych dziwnych dodatków”, powiedziała Siggi, założycielka Siggi Hilmarsson. “Rozumiemy, że konsumenci dziś bardziej niż kiedykolwiek chcą mniej cukru. Na przykład w ostatnim badaniu, które przeprowadziliśmy, ponad 80 procent uczestników zauważyło, że aktywnie próbują zmniejszyć zużycie cukru.”

Nowa linia ma dwa smaki: banan z cynamonem, brzoskwinia i mango. Dostrzegłem ich podczas ostatniej podróży do Whole Foods i byłem zachwycony. Moja 3-latka przechodzi fazę wybrednego jedzenia, ale uwielbia jogurt. Oznacza to, że ostatnio dużo czasu spędzam czytając etykiety jogurtowe, a dla wielu z nich cukier jest jednym z głównych składników. Staram się ograniczyć ilość dodawanego cukru do jej diety do minimum, ponieważ mój maluch ma poważny słodycz i zjadłby garść brązowego cukru przez garstkę, jeśli pozwolę jej.

Moja mała dziewczynka zauważyła nowe, bezcukrowe pojemniki Siggi, zanim to zrobiłem, i poprosiła o nie. Czytałem etykietę i byłem zaskoczony, gdy lista składników właśnie powiedziała: “pasteryzowane całe mleko, pasteryzowany krem, banany, pektyny owocowe, cynamon, sok cytrynowy i aktywne kultury aktywne”. Brzmiało to całkiem dobrze dla mnie.

Smak bananów i cynamonu był ogromnym hitem. Mój wybredny maluch pożarł cały kubek i poprosił o więcej, i też mi się podobało. Nie podobało jej się smak brzoskwini i mango, ale nie było to niespodzianką, ponieważ w ogóle nie lubi brzoskwiń ani mango. Banana był jednak wielkim sukcesem. Zdecydowanie kupuję więcej i mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne smaki.

Czy próbowałeś jogurtu bez dodatku cukru??