Starbucks stara się być słomkowym tak modnym jak PSL. I to dobrze, zwłaszcza dla środowiska. (Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu o szkodzie, jaką słoma plastikowa może spowodować żółwiom morskim, obejrzyj ją i ja przysięgać przysięgniesz, że nigdy więcej go nie użyjesz. Sprawdź to na własną odpowiedzialność.)

Ale coś jest podejrzanego w stosunku do wszechobecnej alternatywy dla łańcucha kawowego: pełniejsze, plastikowe, sipowe powieki.

Oto, co musisz wiedzieć o plastikowym worku słomy w Starbucks

Amerykański ruch zakazujący plastikowych słomek rozpoczął się na poziomie rządowym w Seattle, w tym samym mieście, w którym pierwsze Starbucks otworzył drogę w 1971 roku. Zbieg okoliczności? Nie sądzimy! Wysiłki spływają do gmin i restauracji w całym kraju.

Aby nadążyć za kołysaniem opinii publicznej na temat plastikowych słomek, firma ogłosiła niedawno, że ma zamiar “wyeliminować jednorazowe plastikowe słomki z ponad 28 000 sklepów, tworząc słomiane pokrywy lub alternatywne opcje słomy dostępne na całym świecie” do roku 2020. Wersja pilotażowa tych nowozakładanych pokryw jest już dostępna dla klientów zamawiających Starbucks Draft Nitro i Cold Foam, ale wkrótce pokrywy będą domyślną opcją dla wszystkich mrożonej kawy, herbaty i napojów espresso.

Czytaj więcej: Starbucks przestanie używać jednorazowych plastikowych słomek do 2020 roku od The New York Times

Złe wieści: “pokrywy bez słomy” faktycznie zwiększają wykorzystanie plastikowego łańcucha

Wszystko dobrze i dobrze, ale zgodnie z dalszymi badaniami Rozumu, te “pokrywy bez słomy” są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, ponieważ zwiększają wykorzystanie plastikowego łańcucha. Według ich obliczeń, przełącznik ten faktycznie dodaje od 0,32 do 0,88 grama plastiku na napój, w porównaniu do wagi aktualnej plastikowej pokrywy i kombinacji słomy..

Czytaj więcej: Starbucks zakazuje plastikowych słomek, zwija się używając więcej plastiku z rozumu

Starbucks odpowiedział na to, wskazując, że ich nowe, grubsze pokrywy nadają się do recyklingu, podczas gdy plastikowe słomki obecnie używane nie są. Teraz, jak zwykle, obowiązek dokonania recyklingu należy do klientów, którzy, miejmy nadzieję, zdeponują resztki swojej venti, mrożonej, bezcukrowej, waniliowej latte, z odpieniaczem w odpowiednim pojemniku – i uratują również żółwie morskie.

Co sądzisz o słomkowym rozwiązaniu Starbucks??