Domowa pizza jest zawsze zabawnym i prostym wyborem na kolację, ale próba rozmawiania z gośćmi podczas rozciągania ciasta, rozrzucania dodatków i przenoszenia pizzy ze skórki do piekarnika oznacza, że ​​moja kuchnia zawsze kończy się wyglądaniem jak małe pizzowe tornado. Dlatego intryguje mnie ten przyjazny dla imprezowy przepis na pizzę z Poważnych ziaren. Jest wystarczająco duży, by służyć tłumowi, a co najważniejsze, unosi się w tym samym naczyniu, w którym jest wypieczony – można go po prostu ugotować i upiec całą patelnię w piekarniku, aby upiec.

To nie jest cienka skorupa neopolska; to grubsza, bardziej miękka pizza znana w Nowym Jorku jako sycylijska pizza. Ciasto jest bardzo wyrozumiałe i przesuwa się prosto z miksera stojącego do olejowanej 13-na-18-calowej blachy, gdzie unosi się przez dwie godziny. (Przepis zawiera również instrukcje dotyczące wytwarzania ciasta bez miksera stojącego). Gdy się podnosi, ciasto rozlewa się, aby wypełnić szalkę, więc nie wymaga żadnej bałaganu przed posypaniem i pieczeniem.

Na rodzinne obiady i małe grupy będę trzymać się cienkiej pizzy, ale następnym razem, gdy będę robić zwykły posiłek dla dużej grupy (witam, sezon piłkarski!), Spróbuję tej metody..

Zdobądź przepis: Podstawowe plac Ciasto do pizzy na poważnie

Czy masz ulubiony przepis na pizzę w stylu pan?

Związane z: Peter Reinhart’s Best Pizza Dough Ever

(Zdjęcia: J. Kenji López-Alt / Serious Eats)