Niektórzy mogą lubić je idealnie gładkie i maślane, inni trochę rustykalne i masywne, ale jeśli chodzi o tłuczone ziemniaki, nikt nie lubi klejenia. W firmie Gilt Taste innowacyjni ludzie z Mission Street Food dzielą się receptą tak niezawodnie, nawet nazwa obiecuje sukces: gwarantowane, niegustowne, puree ziemniaczane.

Skrobia jest odpowiedzialna za ziemniaki w postaci pasty, więc ten przepis usuwa najpierw skrobię powierzchniową z pokrojonych ziemniaków przez moczenie ich w wodzie przez noc. Plasterki są następnie delikatnie gotowane i tuż przed ich całkowitym ugotowaniem są opróżniane i chłodzone szybko pod bieżącą wodą, która zatrzymuje skrobię. Na koniec ziemniaki gotuje się w dużej ilości mleka i śmietanki, aż będą miękkie. Odcedzić, roztrzepać jak szalone, dodać odrobinę mleczarni, jeśli chcesz, i tam to: kremowe, nie klejące się ziemniaki.

Chociaż nie jest to określone w przepisie, zastanawiamy się, czy ziemniaki mogłyby być przechowywane w lodówce przez noc po początkowym wżeniu, co skurczyłoby dzień gotowania o zaledwie 5-10 minut. Tak czy siak, pamiętaj, by oszczędzać resztki mleka, które zostały dodane do zup i sosów.

Zdobądź przepis: Gwarantowany, nie-gumowy przepis na puree ziemniaczane od Mission Street Food w Gilt Taste

Czy używasz specjalnych technik, aby twoje tłuczone ziemniaki nie były gumowate??

Związane z: Nasze najlepsze porady i rady dla wielkich puree ziemniaczanego

(Zdjęcie: członek VirtualEm firmy Flickr na licencji Creative Commons)